Siyaha Rol Kaptırma!/ *Black Swan (2010)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Hiçbir Şey İkimizi Durduramaz!”

Lana Del Rey tarafından seslendirilen “Swan Song” şarkısı ile hazırlanmış bugün film önerisi olan Black Swan (2010) sekanslarıyla düzenlenmiş müzik videosunu, hafta başlangıcına destek için pazartesiye sunarım. Şarkıyla filmin birleşimini sevenlere selamım olsun!

“Akıllı ve zeki olmaya çalışırken, kalpsiz ve duygusuz kalmak, işte bütün hikayemiz bu..”

Tom Robbins

Çünkü naifliğinle kendin olamadığında, olmayı tasavvur ettiğin en sert rolüne bürünürsün. Sanırsın ki bu bürünme seni incitmelerden koruyacak. Büyük hayal kırıklığın işte tam da burada başlar: Çünkü şeytanı taklit ettiğinde ilk taşı kendine sen atmış olursun! Yapma… Hepimizin içinde olan kötüye çirkine rol kaptırdığında, iyiye ve güzele yer kalır mı ki bir daha!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Black Swan (2010) : Yönetmen Darren Aronofsky. Amerikan yapımı, psikolojik korku gerilim dram filmidir. Yazar Andres Heinz tarafından yazılan hikayeden esinlenerek senaryoyu Mark Heyman, John McLaughlin ile hep beraber yazarlar. Oyuncular Natalie Portman, Vincent Cassel, Mila Kunis, Barbara Hershey, Winona Ryder. Film, 83. Akademi/Oscar68. Altın Küre ödülleri dahil 97 galibiyet, 279 adaylık kazandı. Eser, 108 dakika sürer.  “Ölmeden Önce Görmeniz Gereken 1001 Film” istetesinde yer alır.

Rus bestecisi Çaykovski tarafından bestelenen Kuğu Gölü, kötü bir büyücünün lanetiyle kuğuya dönüşen Prenses Odette‘in hikayesini anlatır. Prodüksiyonun bale resitali koreografisinde baş dansçının masum ve kırılgan Beyaz Kuğu’nun yanı sıra karanlık ve şehvetli Siyah Kuğu’yu oynamak için yarıştığı diğer dansçı balerin sayesinde kendi gerçekliğini zayıflatacak kadar baskının mücadelesini konu alır.

“Yolunda duran tek kişi sensin!”

Black Swan (2010)

İçinde her şeyin olduğu bir film bu. Hem masum hem sahte, hem aşk hem nefret, hem disiplin hem serkeşlik… Tıpkı hayat gibi… Keza sanırım bu yüzden çok sevildi, çekiştirdiğin yerden lanse edebilirliğiyle her avuca yerleşti. Her izleyiş farklı bir kareyi ekliyor gibi.. Pazartesi sever böyle manipülatif hayalleri..

Aslı’nın Film Önerisi…

“Bazen insanlar gerçeği duymak istemezler çünkü sınırları yıkılsın istemezler..”

Nietzsche

Oysa gerçek, çoğu zaman acı bir ilaçtır.

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Siyaha Rol Kaptırma!/ *Black Swan (2010)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s