Gecenin Nasibine Sığındım!/ *Finch (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Beni Hatırlayacağını Söyle!”

Taylor Swift söylüyor; “Wildest Dreams” En çılgın rüyalarında olmayı arzu ediyor vedanın kaçınılmaz olduğunu kabullenince… Öyle değilmi ki, insanoğlunun dokunduğu her şey sonlu. Bilmek, katlanmayı kolaylaştırmasa da..

“Mutluluk biraz da çocukluk arzularının tatmin edilmesidir”

Sigmund Freud

Sevincin, neşenin ve kahkahanın, çocukluğa atıfta bulunması her daim şaşırtıcıdır. Keza şaşırmak da çocukçadır… Hele yaşlılık baş konuk olduysa… Kirlenmeden, eskimeden, kırılmadan yaşlanmanın nasibine sığındım bu gece…

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Finch (2021) : Senaristler Craig Luck ve Ivor Powell. Yönetmen Miguel Sapochnikİngiliz Amerikan ortak yapımı, bilim kurgu komedi drama filmidir. Oyuncular Tom HanksCaleb Landry JonesSamira WileyLaura Harrier, Skeet Ulrich. Film, 115 dakika sürer. Eser, 5 Kasım 2021 tarihinde yayınlandı.

Bilinmez bir zamanda, yaşamın alt üst olduğu zamanda; bir köpeğin hayatını korumak için yaratılmış robotun yaşamı, aşkı, dostluğu ve insan olmanın azametini deneyimlemesini konu alır.

“Geceleri hareket etmek, tahmin edilemez bir şeyler sunar: İnsanlar.”

Finch (2021)

Silent Running (1972) filminde rol alan üç robottan birinin adı olan Duey‘e atıfta bulunarak bahçenin bakımından görevli olduğu uzay gemisinin bir benzerini bu filminde de bir köpeğin koruyucusu olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik, True Romance (1993) filmin için Hans Zimmer‘ın  bestelediği “You’re So Cool” müziğinin yeni uyarlamasıyla tanıdık bir melodi sunar. Daha çok taze bir film olmasına rağmen beğenilmiş, hadi bu gece az nostalji, azdan fazla istikbali izleyelim.

Aslı’nın Film Önerisi… f

“İçimde mis kokulu bir gül gibi duruyor zaman. Yine akşam oldu… Ama bugün cumartesiymiş, Yarın pazarmış, Demleniyor gün batımı.. Çoğum bitmiş de azım kalmış.. Umurumda değil…”

Nazım Hikmet

Umurumda değil..!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Gecenin Nasibine Sığındım!/ *Finch (2021)” üzerine 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s