Güne Aşk Yakışır!/ *The Last Letter from Your Lover (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Artık Hiçbir Şey Beni Korkutmuyor!”

Lana Del Rey tarafından seslendirilen “Summertime Sadness” şarkısına, günün film önerisi sekanslarıyla hazırlanan müzik videosu, yaz mevsimine ve yaz aşklarına atıfta bulunuyor. İstanbul’un bu hallerine bayılıyorum. Üstelik bugün pazar, gününün rehavetiyle sanki o köşeden hepimize gülümsüyor gibi… Telaşsız günlerin daha çok sevilmesini anlıyorum, teselli edilen tüm bebekler gibi mesudum bu sabah!

“Mutlu olma yeteneği, sahip olmadıklarınız yerine sahip olduklarınızı takdir etmek ve sevmektir.”

Woody Allen

Yaşadığı kenti sevenlere en şahane manzarasını ve ışıltısını sunan bir güne uyanmak gibiydi bu sabah. Ekime veda eden İstanbul pazarı, giyinip süslenmiş en parlak haliyle aşıkları çağırıyor, kırpıştırdığı sevgi dolu bakışlarıyla… Kışkırtıyordu martılar, kırmızı çatıların üzerinde yaptıkları pikelerle… Karşı konulmaz haline iç geçirdim, balkon saksılarımdan fışkırmış rengârenk sakız sardunyalarla… Sakızdan çıkan şirin maniler misali kucaklamak istedim caddeyi ve gökyüzünü, yüreğimden geçenleri dizmeden geçip gidemedim bugüne!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Last Letter from Your Lover (2021) : Yazar Jojo Moyes tarafından yazılan The Last Letter from Your Lover (2012) adlı romanından uyarlamadır. Yönetmen Augustine Frizzell, senaristker Nick Payne, Esta Spaldingİngiliz Fransız ortak yapımı, romantik drama filmidir. Oyuncular Felicity JonesCallum TurnerJoe AlwynNabhaan rizwanShailene Woodley. Türkçeye “Sevgilimden Son Mektup 2021″ olarak tercüme edilmiştir. Netflix ürünüdür. Yapım, 110 dakika sürer.

Günümüzde gazeteci bir kadının eline geçen 1960 yıllarına ait aşk mektuplarını araştırmaya başlamasıyla ilgi çekici aşkın oklarına maruz kalması kaçınılmazdır.

“Aşk Hikayenizi Yazısız Bırakmayın.”

The Last Letter from Your Lover (2021) Sloganı

Keza aşkın ölümsüzlüğü, hikayesindendir. Hele olanlar yazılırsa, anlatıcıdan okuyucuya dek devam eden aşkın coşkusunu daima uyanık tutar. Yaşamın mavisine bulanmış güzel bir film ile taçlandıralım günü. Ve bu filmin uyarlandığı romanın yazarının diğer sinemaya uyarlanmış romanın filmine de bakmak istersen ME BEFORE YOU (2016) maviye tıklayabilirsin. Çünkü güne aşk yakışır!

Aslı’nın Film Önerisi…

“Bilirim, kırılmış dizeleri tamir etmez zaman.”

Didem Madak

Beceriksiz zaman..!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Güne Aşk Yakışır!/ *The Last Letter from Your Lover (2021)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s