Rimelleri Akmış İstanbul Günü!/ *Liar (TV Series 2017–2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Aslı’nda Hiçbir Şeyin Önemi Yok!”

İngiliz rock grubu efsane Queen ve kraliçesi Freddie Mercury ile döneme damgasını vurmuş “Bohemian Rhapsody” adlı şarkısı, 1975 tarihinde yayınladıkları A Night at the Opera albümü ile çıkmıştır. Farklı filn sekanslarından yapılmış derleme ile hazırlanmış müzik videosu, pazar gününü ısıtacağını umuyorum. Keza yağmurlu, Teoman’ın deyimiyle rimelleri akmış bir İstanbul günündeyiz! (BOHEMİAN RHAPSODY (2018) adıyla vizyona giren yapım, Mercury’nin hayatını konu alan filmini incelediğim yazıma link bıraktım, tıkla maviye açılsın önüne.. Üstelik yüreğimi bıraktığım farklı bir müzik videosunu dinlemek de nasip olur böylece..)

“Mevlana’ya sormuşlar “Adalet nedir?” “Her şeyi yerli yerine koymak” demiş. “Peki Zulüm nedir?” diye sormuşlar. “Bir şeyi yerine koymamak, kasten başka yere koymaktır” demiş.”

C.Rumi

Hayatımızda mevcudiyetini koruyan ve cephe ardında sinsice beslenmeye çalışanlar dahil olmak üzere kışlık düzenleme yapmanın tam vaktidir. Herkesi ve her şeyleri yerli yerine koymak önce eksikleri ardından fazlalıkları ortaya çıkarır. Ve gereğini yerine getirmek İlahın emridir!

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Liar (TV Series 2017–2020) : Yaratıcıları Harry ve Jack Williams. İngiliz yapımı, gerilim gizem dram dizisidir. Oyuncular Joanne Froggatt, Ioan Gruffudd, Zoë Tapper, Mart 2020 tarihinde 2. sezonu yayınıyla sonlandırılan seri 2 sezonluk, 12 bölümlük, 45 dakikalık bölümler ile Bafta dahil 5 adaylık kazandı.

Tıp doktorunun kadınlara tecavüz edebilmek için kullandığı yöntemi, mağdur kadınlardan birinin fark etmesini konu alan trajik gerilim serisidir.

Kasten ve hile ile mevcudiyetine yapılan saldırıya kılıf geliştiren ve bu konuda aldığı eğitim ve tecrübesini kullananlara Yalancı’dan farklı daha spesifik bir sıfat bulunmalı… İzleyelim.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Sonra bir gün hiçbir sözün kalbinizi karşılamadığını görürsünüz…”

Şükrü Erbaş

Sözün özüne kıymet vermeli…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Rimelleri Akmış İstanbul Günü!/ *Liar (TV Series 2017–2020)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s