Zihnimi Senden Geri Alıyorum!/ *Bohemian Rhapsody (2018)


Aslı’nın Müzik Seçimi..

“İyi Olmanın Nasıl Bir Şey Olduğunu Merak Ediyorum!”

Skylar Grey tarafından bestelenmiş “Words” adlı şarkısının “Avay – So” rumuzuyla seslendiren hakkında bilgiye ulaşamadım. Gizli şarkıcının yorumunu daha çok sevdiğim için bu şekilde yayınlamayı uygun buldum. Bilene denk gelmeyi de için için umarak elbette! Müziğe, sese, sözlerine ve tınısına, hepsine yüreğimi bıraktım!

Artık bunu kaldıramıyorum! Zaman senin için andan ibaret ve o anın dışında olanların bir mezarlığa dönüştüğünden haberin yok. Bir çok kere anlatmayı denedim ama hiç üşümemiş birine, üşüdüğümü anlamasını ve ceketini vermesini beklemek de haksızlık…

Şu an, tam şu an içimi ezen bu acının ve gözlerimden fışkıran bu öfkenin tarifi ve tesellisi yok. Yüz yıl, bu anda kalacak gibi hissediyorum: Çok ağır. Diğer anlar yaşanırken unutma ihtimalim bile var oysa ki günlere yayılan bu ağır kütleyi.

Sonra öğrendim ki; Zeigarnik etkisi imiş bu! Bitirilmemiş, yarım kalmış her şeyin zihinde kaldığını tanımlayan bir psikolojik kavram bu! Bluma Zeigarnik tarafından tanımlanan bu etki ile ilgili link bıraktım; meraklısına…. Yarım kalmasın aklında, tamamla ve unut gitsin diye.

Ve ben, yarım kalmanın hazzını yaşayabilmek için mi geciktiriyordum seni tamamlamayı… Ve sen, bitmesin diye mi yarım yamalak bırakıyordun her şeyi ve dahi beni?

Biz, seninle aynıyız. Geciktirince lezzeti artırdığımızı düşünüyoruz. Ve fakat, biz artık; seninle farklıyız. Bir adım sonrasını zihin mükemmele tamamlarken; farkımız ile dağılıyoruz.

Bir eksik var, eksik bir şey var… Doğru olmayan, yanlış gelen bir şey! Ve benim bunu bilme ihtimalim yoksa; inceldiği yerden kopsun’lu bir şık ile bitirmeye niyetlendiğim bir şey…

Zihnimi senden geri almaya karar verdiğim o şeyi al; ne yaparsan yap! Umurumda değil artık. Sal beni reis, buralarda çok oyalandık.

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Bohemian Rhapsody (2018) : 2018 yılında yayınlanan biyografi, dram ve müzikal tarzı ile efsane olan İngiliz Rock yıldızı; Queen grubu solisti efsane Freddie Mercury’nin hayatını konu alıyor. Yönetmen Bryan Singer, senaristler Anthony McCartenPeter Morgan. Oyuncular; Rami MalekLucy BoyntonGwilym Lee. 4 Oscar dahil 43 galibiyet ve 79 adaylık ödülü kazandı. İngiliz Amerikan ortak yapımıdır. Film, 134 dakika sürer. 2018 dünya çapında altıncı en yüksek gelir elde eden filmi unvanını aldı. Altın Küre, Screen Actors Guild ve BAFTA alan filmin, İngiltere, Mısır, Çin gibi bazı ülkelerin kesintili sansürlü versiyonlarının yayınlanmasına engel olamadı.

Şarkılarını aşkla dinlediğim ve kardeşimle konser videolarını VHS kasette; gün ışıyana kadar gizlice seyrettiğimiz de doğrudur. Ayrıca ona aşık olduğum da; itirafımdır… Ve ayrıca, filme adını veren şarkısı da efsanedir, bir çok tarz ve enstrüman’lı ve karma bir anlatımı, melez bir çığlığı vardır. Filmini seyrederken çok büyük haz aldım ve fakat büyüdüğüm için belki, aşkla seyredemedim.

“Para mutluluğu satın alamaz derler canım! Ama onu vermene izin veriyor!”

Bohemian Rhapsody (2018)

Aşığı beslemeyince aşk bitiyor, yarım kalanı başka şeyler ile tamamlayıp, fişi çekiyorum ben demekki! Bu kapanış cümlesinden sonra aşkla izlemeler sana! “Şaka mı şeker mi?”

Edit: Film, grup, yorum hakkında linkler de bırakıverdim, meraklısına… (Mavi yazılara tıkla açılsın linkler…)

Aslı’nın Film Önerisi…

“Ara sıra geliyorsun aklıma, bana ne diyorum. Benim derdim yeter bana, bana ne. Alıştım mı yokluğuna? Vaz mı geçiyorum varlığından? Tedirginim aslında… Ya başkasını seversem…? İnan o zaman seni hayatım boyunca affetmem!…”

Özdemir Asaf…

Evren boşluğu sevmez, tamamlar. Bunu hatırla ama…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Zihnimi Senden Geri Alıyorum!/ *Bohemian Rhapsody (2018)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s