Sebepsiz, Sebepler Uğruna!/ *Corpse Bride (2005)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Yapayalnız Bir Kalp!”

Kapa gözlerini… Kalmak için bir sebep bulamadım! Senin için birinci olduğumu keşfettikten sonra; sondan birinci... Zoru, kolaylaşır gibi hissettim ve o an kalktım ayağa... Hani demiştim ya, “içim sana sırtını döndü” diye. Şimdi dışım da sırtını döndü sana. (5 Seconds of Summer tarafından seslendirilen “Lonely Heart” adlı şarkının MV eşliğinde okumaya devam…)

Gidiyorum ben, hoş çakal!

Yazdım ve arkasındayım o an yazdığımın. Yani arkasındaydım.

Ta ki, astroloji ön görüsü ile karşılaşana kadar; geçen yıl ağustosta gündem neyse benzerini yaşayabilirsin deyince… İlginç, dikkatimi çekti; geçen yıl bu ayda zor zamanlar yaşamışız, yine bu zamanların bir benzerini... Biraz durdum ve değiştirdim ruh enerjimi; “Gitmiyorum ben!” Bunca ayazı, karı, kışı ve dahi dolunayları bu vazgeçiş için yaşamadım ben. Buradayım, gitmiyorum. Tam burada! dedim. He valla dedim!…

Bu fırtınalar darmaduman ediyor fakat, durulunca; ne istediğimi bilmek mucizevi! Israr ya da ayak direme değil bu, yanlış anlaşılmasın. Bu sadece varlığıma devam etmek, her şeye rağmen… Şartsız ve koşulsuz; devam etmek. Olanı olduğu gibi kabul etmek!

Ve …

Edit: Geçen yıl bu aydan üç link paylaşıyorum. İkisi de Ölü Gelin filmine alıntı yapılan içerik esintili… Bir gizli mesaja ulaşan bana da fısıldayabilir mi acaba? Mavi kelimeler açılan linklerdir, tıkla! Müzik videolar ile bu filmden hazırlanmış içeriklere tıklayıp izleyebilirsin. Ne dersin?

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Corpse Bride (2005) : 2005 yapımı, Tim Burton imzalı animasyon müzikal ve drama tarzında ki film 77 dakika sürer. Aşk ve şefkat temalı gösteride; dans, müzik ile bir şölen sunulur: “Victor’s Piano Solo en ilgi çekici olanıdır. Youtube linki bıraktım meraklım! mavi kelimelere tıkla açılsın müzik linki… Türkçe de “Ölü Gelin 2005” olarak vizyona girmiştir. National Board of Review, Oscar, Satellite ödülleri dahil 9 galibiyet, 30 adaylık ödülü kazanmış ve zamanın kült filmlerindendir. Aile dram türünde, Amerikan İngiliz ortak yapımıdır. Oyuncular; Johnny DeppHelena Bonham CarterEmily Watson. Warner Bros. stüdyolarında üretilmiştir.

Yanlışlıkla ölüler ülkesine giden damat adayının, zamansız ölüler ülkesine gitmiş gelin adayı ile karşılaşmaları ve laneti yenmek için ikisinin nikahlanmaları ama bu süreçte de birbirlerini sevmelerini konu alır.

“Sözünü tuttun. Beni özgürleştirdin. Şimdi senin için aynısını yapabilirim.”

Corpse Bride (2005)

Ki bence, “ruh eşin öbür tarafta olsa bile evren ne yapar ne eder, sizi birleştirmenin bir yolunu bulur!” gibi romantik anlatısı olan tılsımlı bu sözü ancak ben bulurdum sanırım! Trickywi – Sally’s Song adlı şarkı da film müzikleri olarak yer alır, şarkı ismine link bıraktım.

Lütfen ya izle ya da tekrar benim için izle, teşekkürler…

Aslı’nın Film Önerisi…

“Unutmadık Albayım, vazgeçtik…”

Oğuz Atay

Ki bir seçim değildir bazen, o tek mümkünün kabulüne geçersin…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Sebepsiz, Sebepler Uğruna!/ *Corpse Bride (2005)” üzerine 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s