Baharın En Uzak Günleri!/ *Competencia Oficial (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Bana Her Şeyini Ver!”

İşte cumartesi şarkısı John LegendAll Of Me” aşkın ve yaşamın kendisiyle muktedir. Sabahın dinginliği ve güneşli serin İstanbul güzünden balkonların terkedilmişliğine dönüyoruz. Saksılarda çiçeklerin kendi hallerine bırakıldığı, pencereden giren gün ışığına sığınıldığı sıcak odalardan müziğin notalarına teslim oluyoruz. Ve hayat, fonda manzarayı değiştiriyor… (Cool Kids Don’t Cry (2012) film sekanslarıyla hazırlanmış MV.)

“Sizde fazla mavi var mı, fazla bir gökyüzü, fazla bir cumartesi , fazla bir gülüş? Sizde fazla bir hayat var mı?”

Haydar Ergülen

Ve bir sabah uyandığında, yaşadığın hiçbir sabaha benzemezliğinin tılsımını solurken metanetle şükredersin. Dikkatini verdiklerini büyüten hayatın sihriyle toprağından fışkıran yeşil bereketin sevincine sarılır, ılık cumartesiyi yüreğinle sularsın! Baharın en uzak günlerinden geçerken…

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Competencia Oficial (2021) : İngilizce filmin adı Official Competition 2021. Senaristler Mariano Cohn, Gastón Duprat, Andrés Duprat, ortak yönetmenler Gastón Duprat ve Mariano Cohn. İspanyol Arjantin ortak yapımı, komedi filmidir. Oyuncular Antonio Banderas, Penélope Cruz, Oscar Martínez. Yapım, 114 dakika sürer ve 5 adaylık kazandı. Film, 4 Eylül 2021’de yayına girdi.

Yatırımcı işadamının sinema sektöründe şansını denemek için ünlü bir film yapımcısıyla bir film yapmaya kalkmasını konu alır.

Mahmur cumartesinin taze enerjisine yakışır diye gülümsemek ve yepyeni olan her şeyi temsil eden bu dumanı üstünde tüten film ile bitirebiliriz zannımca.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Başka havalar getir bana, içinde biraz bahar olsun. Biraz sen, biraz da cumartesi.”

Turgut Uyar

Bugün cumartesi..!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s