Cumanın 25. Saati!/ *Love & Other Drugs (2010)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ama Seninle Daha Mutlu Olduğumu Biliyorum!”

Edward Christopher “EdSheeran adıyla tanınan İngiliz müzisyenin “Happier” isimli şarkısında dediği gibi: Benim seni incittiğim gibi kimse seni incitmedi ama kimse seni benim sevdiğim gibi sevemez diyerek bir teselli aramaya başlayanlara gelsin sözler ve bugünün film önerisi olan Love & Other Drugs (2010) sekanslarıyla hazırlanmış müzik videosu da bu yazıyı okuyana selam olsun!.

“Can sıkıntısı, insana vaktinin çok olduğunu zannettiriyor..”

Kumarbaz – Dostoyevski

Can sıkıntısı hissetmediğin zamanlarda, günü 25 saate çıkarmayı arzuladığın tarihlere denk düşebilir kanımca… Kıssadan hisse, daima meşgul olarak zamanı harcamada rekor kırabilirsin, üstelik hızlı zaman yavaşı kadar yaşlandırmaz! Sırada meslektaşımın bir filmi var ve arka planda konu aşk!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Love & Other Drugs (2010) : Türkçeye “Aşk Sarhoşu 2010” olarak tercüme edilmiştir. Yönetmen Edward Zwick, senaryo yazarları ortağı olarak Charles Randolph ve Edward Zwick tarafından paylaşır. Yazar Jamie Reidy tarafından kurgusal olmayan yazılan Hard Sell: The Evolution of a Viagra Salesman 2005 romanından uyarlamadır. Amerikan yapımı, romantik komedi drama filmidir. Yapım, 112 dakika sürer. Oyuncular Jake GyllenhaalAnne HathawayOliver PlattHank AzariaJosh GadGabriel Macht. Film, Altın Küre, Satellite ödülleri dahil 1 galibiyet, 5 adaylık kazanmıştır.

Parkinson hastası genç bir kadınla ilişkiye başlayan dev ilaç üreticisi Pfizer röprezantının hikayesini anlatır.

“Bilmiyorum. Binlerce insanla tanışıyorsun ve hiçbiri sana gerçekten dokunmuyor. Sonra bir kişiyle tanışırsın ve hayatın değişir… Sonsuza kadar.”

Love & Other Drugs (2010)

Sevginin yarattığı doğru birlikteliğin filmine kurgusuna kronik bir hastalıklı partner ve gençliğin avantajlarından hayat amacını keşfedip yoluna gitmenin karalığına geçen bir erkeği ekleyince bu filmin klişeden konusuna varabilirsin. Oyuncular güzel ve yakışıklı, asalet ve asilik üstüne aşk şerbetiyle güzel olmuş. Cuma akşamı içini ısıtır…

Aslı’nın Film Önerisi…

“İçim ağrıyor.. Mutlu değilim.. Geceler uzun bitmiyor.. Gündüzler ağır.. Bahar bir türlü gelmiyor..”

Cahit Zarifoğlu

Daha kış yeni geliyor kuzum…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Cumanın 25. Saati!/ *Love & Other Drugs (2010)” üzerine 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s