Düşünmek Bilge Kılar!/ *The Guilty (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Sessizlik Adasında Düş!”

Polonyalı müzik grubu L’or tarafından 2019 tarihinde çıkan albümünden “Keaton” adlı şarkısının orijinal müzik videosundan sesleniyor; Kelimeler kavramları yutar ve duygular şişmeye başlar! Kırgınlıklar, yeni dallar çıkarmanın bir sebebi, aynı zamanda değiştiğinin, güçlendiğinin göstergesidir.

“Bir sardunya olmak isterdim şu dünyada: Kırıldıkça yeşeren… Öylesine al al veren, bir sardunya! Bir sardunya olmak isterdim şu dünyada: Bir avuç toprağım olsun ama benim olsun. İster bir saksıda olsun, ister dağda olsun. Yeter ki gönlüm rahat olsun!”

Halim Yağcıoğlu

Depoladığın anılar, tekrar güneşe çıktığında artık kendi iradeleri vardır. Senden dikkatini isteyen sahneler, yakın çekimde gösterilir ve bildiğin değil bilmeni istedikleri kavramlara odaklanır. Aslı’nda düşünmek seni bilge kılar! Kırıldığın kişilere yeterli zaman verildiğinde, tüm zor dağ yamaçlarında olduğu gibi patikalara direnemez ve uzlaşacak yol bulursun. Ancak bu geçen zaman içinde sabırla bekleyen de, geçit vermeyen de değişme uğrar ve nihayet manzara tümüyle değişir.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Guilty (2021) : Senarist Nic Pizzolatto, yönetmen Antoine FuquaAmerikan yapımı, suç dram gerilim filmidir. The Guilty (2018) adlı Danimarka yapımı filmin yeniden çevrimidir. Oyuncular Jake Gyllenhaal, Christina Vidal, Ethan Hawke, Riley Keough, Eli Goree, Da’Vine Joy Randolph, Paul Dano, Peter Sarsgaard. Film, 90 dakika sürer. Netflix ürünüdür. Türkçeye “Suçlu 2021” olarak tercüme edilmiştir. Ekim 2021 tarihinde yayına girmiştir.

Rütbesi düşürülen bir polis memurunun yeni görev yeri 911 çağrı merkezidir. Bir gece vardiyasında çalışırken genç bir kadının kaçırıldığını ortaya çıkaran bir aramayı yanıtlar.

“Kırık insanlar kırık insanları kurtarır.”

The Guilty (2021)

Danimarka yapımı yanında vasat olarak kabul görse bile izleyiciye geniş hisler ve olasılıklar ağı sunar. Üstelik tüm ters köşe sonlar gibi, çıkarımlarını alt üst edip daha geniş perspektiften dünyayı algılamanı şiddetle tavsiye eder. Pazar gününe yakışır bir yapım, izleyelim. “Pan, pan, pan!

Aslı’nın Film Önerisi…

“Tanrı beni dostlarımdan korusun, düşmanlarımı kendi başıma yenebilirim!”

Che Guevara

Yumuşak karnım, Yaradan’a emanet!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Düşünmek Bilge Kılar!/ *The Guilty (2021)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s