O Beş Rakamın Art Arda Denk Düşmesi!/ *Marriage Story (2019)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ben ve İşe Yaramaz Hayallerim!”

Fransız şarkıcı Najoua Belyzel tarafından yayımlanan albüm adıyla aynı ismi taşıyan “Au Féminin” şarkısı ve tüm albüm, Kadınsı yani kadına ait temalara yer verir. Bu şarkıda, şiddet gören kadın, durumu bir kadın arkadaşıyla paylaşmasını konu alırken, Silk Stockings (1957) müzikal komedi filminin sekanslarında yer alan Cyd Charisse dans ederek hazırlanmış. Cyd, çocuk felcinden bale okullarına ve ardından Hollywood dansçısı olarak müzikal film kariyerine uzanan, uzun bacaklarıyla dans ederek ünlü olmuş bir kadındır. (Bu yapım, Ninotchka 1939 romantik drama filminden uyarlamadır.) Kadının zarafetine!

“Kanadından öpüyorum, kalbimin kuşu.”

Franz Kafka

Zarif insanların kapsayıcılığı, kendilerine olan nezaketin karşı tarafa yansımasıdır. Bu bağlamda güvensiz ve ötelenen birinin, diğerlerine anlayışlı olmasını beklemek, piyangoda en yüksek ikramiye için o beş rakamın art arda denk düşmesini düşlemekle aynı olasılık dahilidir.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Marriage Story (2019) : Senarist ve yönetmen Noah Baumbachİngiliz Amerikan ortak yapımı, romantik komedi dram filmidir. Oyuncular Scarlett Johansson, Adam DriverLaura Dern, Alan Alda, Ray Liotta, Julie Hagerty, Merritt Wever. Eser, 137 dakika sürer. 92. Akademi Ödülleri, 77. Altın Küre, 73. Bafta, Screen Actors GuildIndependent Spirit dahil 128 galibiyet, 272 adaylık kazandı. Netflix ürünüdür. American Film Institute tarafından National Board of Review yılın en iyi on filminden biri listesine alındı.

Evli bir çift olan aktris ve yönetmenin boşanma sürecinde, ebeveyn rolleri ve toplumun klişelerinin, duruma el koymasını konu alır.

“Ceza avukatları en iyi ihtimalle kötü insanları görür, boşanma avukatları ise iyi insanları en kötü hallerinde görür.”

Marriage Story (2019)

Onu gördükten iki saniye sonra ona aşık oldum. Ve artık bir anlam ifade etmese de onu sevmekten asla vazgeçmeyeceğim.” diyerek biten filmin kadın karakteri, kadın olarak yaşamın şatlarına göğüs germenin trajedisini özetler. Toplumsal baskının gölgeli tarafının kendilik yanıyla ettiği mücadelede, annelik korsesiyle oynamak için yaşam dansını önceliklemesini izleyelim.

Aslı’nın Film Önerisi…


“Hiçbir eksiğim yok. Kendime muhtacım yalnızca.”

Franz Kafka

Önce can yani…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

O Beş Rakamın Art Arda Denk Düşmesi!/ *Marriage Story (2019)” üzerine 19 yorum

  1. It refers to love, relationships, women, and the parental egos that lead to divorce. Don’t forget to leave a comment when you watch it, but…
    Sweet sleep Elvira!

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s