Kanatsızlığın Çaresizliğine Hayıflanmak!/ *Lady Bird (2017)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Kelimelerde Boğuluyor!”

Billie Marten derki “Bird” adlı şarkısında; Bir kez özgür kalan kuş gibi yakalandı… Hüzünlü sesine müziği eşlik ediyor… Yaşadığını kâr sayıp, tutsaklığını umursamamak gibi bizimde boğulduğumuz sular oldu ve dizimizi kırıp, kabullendiğimiz…

“Belki de melekler, gökte gezinen iyi düşüncelerimizdir.”

Halil Cibran

Kanatsız yaratıklar olarak, uçabilene imrenerek bakıp esaretimizi hatırlamak gözlerimizi nemlendirse de, o kanatlarla bile, atmosfere yaklaşamadığını bilmek beni teselli etti. Kimin hangi şartta boğulacağını bilemeyeceğimizi hatırladım. Bireysel çemberin darlığında, çaresizliğine hayıflanmasak da fıtratın kabulüne geçsek mi acaba?

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Lady Bird (2017) : Türkçeye “Uğur Böceği 2017” olarak çevrilmiştir. Amerikan yapımı, komedi dram dönem filmidir. Senarist ve yönetmen Greta Gerwig. Oyuncular Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts, Lucas Hedges, Timothée Chalamet, Beanie Feldstein, Stephen McKinley HendersonLois Smith. 2017’nin en iyi filmlerinden biri ve 2010’ların en iyi filmlerinden biridir. American Film Institute tarafından National Board of Review yılın en iyi on filminden biri listesine dahil edilmiştir. 90 Akademi beş adaylık, 75. Altın Küre iki adaylık, 2 galibiyet Bafta 3 adaylık, Grammy, Satellite dahil 226 adaylık, 119 galibiyet ödülü kazanmıştır.

Bir genç kızın lise yılları ve üniversiteye başlamasına kadar olan sürede, annesi, ailesi ve arkadaşları ile ilişkisini konu alır. 

 “Bazı insanlar mutlu yaratılmaz, bilirsiniz.”

Lady Bird (2017)

Genç ve kadın olmanın, aileyle olan ilişkilerde eksiklerini arkadaşlardan veya aşktan beklemenin acemisi olduğu kavramların duygularına geliştirdiği defanslar ile yaşama uyum sağlamanın filmini, haydi seyredelim.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Çoğaltmak lazım gökyüzünde kuşları, suda balıkları, yüzlerde gülümsemeyi, kalplerde sevgiyi, dünyada iyi olan, güzel olan her şeyi…”

Murat Bozoğlu

Güzele ve iyiye çağrı!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Kanatsızlığın Çaresizliğine Hayıflanmak!/ *Lady Bird (2017)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s