Planlarım ve Sen; Hazır mısın?/ *Cinderella (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Hepsini Tek Bir Bavula Topla!”

Sia ‘dan “Nothing To Say” adlı şarkısının müzik videosunu, bugün önerdiğim ve dün yayına giren Cinderella (2021) film sekanslarıyla hazırlanmıştı ancak yayından son anda kaldırmak zorunda kaldım. Gerçekleştirmemiz gereken planlarımız var ve seni yanımda götürmek istiyorum, deyip, pılını pırtını tek bavula koyup, düşebilir misin o yola? “Suitcase“. Müzik videoda paylaşılan şarkıya eşlik eden THE HUNGER GAMES: MOCKİNGJAY – PART 1 (2014) ve PART 2 (2015) film sekanslarıyla hazırlanmış Türkçe altyazılı bir versiyon hoşuna gider umarım. Film isimleriyle ilgili link maviliklerde, tıklayıp ulaşabilirsin. Film serileri dört filmden oluşur, diğerlerini eminim az çabayla bulabilirsin…

“Hayat, bisiklete binmek gibidir. Dengede kalmak için hareket etmek zorundasınız.”

Albert Einstein

Denge şart ise, bir plan, bir bavula bakar hayat! Einstein’la çıkılacaksa o yola, bir de bisiklete tabi… Ötesinin endişesine şimdilik gerek yok, yarı yolda bırakıp gitmekte yok, bunu da hatırlat kendine. Planlarım ve sen; hazır mısın?

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Cinderella (2021) : Yönetmen ve senarist Kay Cannon. Amerikan yapımı, fantezi müzikal romantik komedi filmidir. Yazar Charles Perrault tarafından kaleme alınan Histoires ou contes du temps passé 1697 adlı kitabıyla, peri masalları türünün ilk edebi yapıtıdır. Bu masalın müsebbibi, 17. yüzyılda, 67 yaşında masallar yazan Fransız yazarın çocuklarıdır. Filmin oyuncuları Camila Cabello, Idina MenzelMinnie DriverNicholas GalitzineBilly Porter, Pierce Brosnan. 3 Eylül tarihinde yayına giren film, 113 dakika sürer.

Geleneksel masaldan modern bir anlatıyla, istismarcı üvey anne ve üvey kız kardeşleriyle birlikte yaşayan Külkedisi lakaplı genç bir kızı, modern tarzıyla konu eder.

“Peşinden gitmem gereken hayallerim var.”

Cinderella (2021)

Elbisesini tasarlayarak, geleceğini de planlayan küçük hanım, evlilik teklif eden prensi kibarca reddeder. Bodrumdaki küllerden kurtulup, senin altın kafesine giremem, özgürlüğüme yani kimliğimi keşfetmeye ihtiyacım var, der. İşte bu noktada, 17. yüzyıldan 21. yüzyıla ışık hızıyla geçiş yapar. Çünkü biliyor ki, kendinin kim olduğunu bilen ancak aşkla bir bütün olabilme erdemine kavuşabilir.

Aslı’nın Film Önerisi…


“Baktım, gülüşünden güzel şiir olur, sevdim gitti.”

Cemal Süreya

Sevdim, gülüşü ömre bedeldi.

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Planlarım ve Sen; Hazır mısın?/ *Cinderella (2021)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s