Yolu Ezme, E mi?/ *The Hunger Games: Mockingjay – Part 1 (2014)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

Kışa Yakın Bir “Bahardayız” Kimbilir Belkide Bu “Sonbahar!”

Hani tatile ya da muhteşem bir yere gidiyorsundur, vardığın yerde şahane anlar yaşamayı umarsın, ulaştığında oranın harika manzarası hislerine eşlik edecektir, umduğun noktanın hazzı ile koşarsın, aceleyle varırsın, telaşla ulaşmanın arzusu ile nefesini tutarsın ya yol boyunca… Yapma! Yaşam yürüdüğün yoldur daha çok…! Vardığın anlardan daha fazla varmaya çalıştığın anları, yolları, manzaraları, yola eşlik edenleri, yolda yardıma gelenleri, yola çıkmana ön ayak olanları es geçme… Nefesle yolu, soluğunu tutma tüm yol boyunca ve bak, hisset… Yolu ezme e mi?

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1 (2014) : “Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1” olarak Türkçeye çevrilmiştir. Bilim Kurgu, Macera aksiyon tarzında distopik kitap uyarlaması film serilerinden üçüncüsüdür. Serinin 3.filmi ilk bölümü olarak servis edilip Alaycı Kuş 1 olarak 123 dakikadır ve yönetmeni Francis Lawrence filmi 2014 de gösterime sunmuştur. Başrol oyuncusu; Jennifer Lawrence. Amerika Kanada Almanya Fransa ortak yapımıdır. Aksiyon macera bilim kurgu tarzındadır.

Açlık Oyunlarından 2.defa sağ olarak kurtulan Katniss, 13.bölge denilen isyancılardan oluşan haraca ulaşıp başkaldırının “Alaycı Kuş” simgesi ile isyanın yüzü olması için ikna edilmeye çalışılır, roman yazarının yazdığı şarkı sözleri bestelenip J.Lawrence tarafından seslendirilir ve bir çok ülkede hitler arasında yer almasıyla ilginç bir üne daha sahip olur film. Darağacı adlı şarkı savaş galadı olduğu dolayısıyla eleştiri oklarına da maruz kalır. The Hanging Tree’ James Newton Howard ft. Jennifer Lawrence orijinal müzik linki bıraktım. İçerik müzik seçimim Türkçe altyazısı ile yukarıda videodan izlenebilir. Resmi sitesi linkini de bırakıyorum. Yine bir sürü adaylık ve ödülleri toplayan serinin bu filmi hasılat rekorları da kırar.

Müzik Seçimi Videosunu izle, linklerime göz at, su iç, yarım ay gökyüzünde izle ve biraz düşün sonra aç filmi uzan seyret… Şifa yollamayı unutma; bana ve ihtiyacı olana…!

*Aslı’nın Film Önerisi…

“Ama sen hep bin yıllık bilenmiş inatlarla karşıma çıkıyorsun, en serin imbatlarda.”

Yavuz Bülent Bakiler

Etme…!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s