Koltuğun Adaleti!/ *The Chair (Tv Series 2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Diğer Tüm Aşıklar Kaçtığı İçin Şanslıyım!”

Jimmie Allen, Noah Cyrus ile seslendirilen bu parça “This Is Us”, bir çok çiftin düğün şarkısı olmuş. Yaz mevsiminin bitmesiyle artan düğünler için belki bir feyz olurum. Aslı’nda biz olmaya başlayacaklara veya düşünenlere uygun, evet, bu biziz! denilecek şarkıyla uçuşa geçtiğim doğrudur, koltuğumda…


“Uyuşmak aşkın en büyük kazanımıdır.”

Alain De Botton

Meraklanırsın, farklı gelir bir şeyler, zihnine sorular hücum eder. Sonra cevapların peşine düşersin. Ve aşkın pençesine… Bittiğinin ilanıdır “Bu da diğerleri gibiymiş” cevabına ulaştığında, ne yazık ki. Koltuğunda adaleti dağıtırsın gibi…

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Chair (TV Series 2021) : Netflix ürünüdür. Amanda Peet ve kocası David Benioff ve iş ortağı DB Weiss tarafından yaratılmıştır. Yapım, komedi drama dizisidir. Netflix ürünüdür. Ağustos ayında yayıma giren yapım, 30 dakikalık, 6 bölümden oluşmuştur. Oyuncular Sandra Oh, JayDuplass, Bob Balaban, Nana Mensah, Everly Carganilla, David Morse, Holland Taylor.

Üniversitesinde, İngilizce bölümünün ilk kadın başkanı olarak akademik siyasi çıkmazında adil olmaya çalışır. Eserin adı Koltuğun Adaleti olsaymış, daha çok uyarmış sanki…!

“Odamda günlerdir yalnızım, ziyanı yok dünyada da yıllarca yalnız değil miydim?”

Franz Kafka

Kurallar dizinin sahip olduğu sistemde yaşamak başkadır. O sistemi alt yöneticisi olup adil olmak mümkün değilken, o adaleti sağlayanın kişi değil koltuk olduğunun ispatına gark etmek, bambaşka… Hizmet ettiğin şeyin, bir üstekinin koltuğunda rahat oturmasını sağlamak olduğunda, sistemi değiştiremeyeceğini de anlarsın. Bu kavramlardan dizi yapmışlar, ırkçılık, ebeveynlik, arkadaşlık, ilişkiler temalarına da değinerek.. Keyifli izlemeler..

Aslı’nın Dizi Önerisi…


“Bu dünyada asıl sihirli olan şey kelimelerdir. Kelimeler, insanı yaralayabilir de iyileştirebilir de.”

Harry Potter

Koltukların kelimeleri olmaz yalnız…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s