Sessizliğin Güneşine Selam!/ *A Quiet Place Part II (2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Biliyorum ki Bir Gün Güneş Parlayacak!”

2012 yılında hazırlanan, Paul McCartney‘e ait ‘My Valentine‘ adlı şarkısını kendi seslendirirken, Natalie Portman ve Johnny Depp ise işaret dili ile seslendirmiş ve Depp, bu klip için gitar solo yapmış. Orijinal klipte gitar solo, efsane müzisyen; Eric Clapton‘a ait. Ve bu müzik videosu, 2 adaylık da kazanmış. İşitme engelliler için yapılan bu video, önerdiğim film için eşlik eder nitelikte… 

“Sessizlik, yorgunluktur. Yorgunluk değilse kederdir. Keder değilse hasrettir. Hasret değilse sızıdır.. “

Mehmed Uzun

Sevgililer gününde, sevgilisi ve gelecekteki eşi ile Fas’ta tatile giden McCartney, güneşin ülkesinde olmanın haklı sevincini yaşarken yağmur başlar. Bu duruma çok üzülür lakin sevgili Nancy’nin teselli eden tavrı ve sözleri karşısında “Yağmur olması bir şey değiştirmez. Biz yine de güzel bir gün geçireceğiz.” demesiyle, o anda kalbinde güneş açar ve bulunduğu otelin lobisinde duran piyanoda bu şarkı doğar! İşte hayattan minik bir hikaye! Bunca sözcükleri birleştirdiğimde “Kalbindeki sızının dışarı çıkmasına izin verin.” gibi tercüme edip, salıverdim evrene.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

A Quiet Place Part II (2020) : Amerikan yapımı, bilim kurgu gerilim korku dram filmidir. Yönetmen, senarist yazar John Krasinski. Muhteşem sinematografisi ile oyuncular Emily Blunt, Millicent Simmonds, Cillian Murphy. Karakterler, Bryan Woods ve Scott Beck tarafından yaratıldı. Mayıs 2021’de yayına girdi ve 2021’in en yüksek hasılat yapan altıncı filmi seçildi. 3 galibiyet, 3 adaylık kazandı.

3. film için, yapımcı John Krasinski‘nin orijinal fikrine dayanan, spin-off (yan ürün denilen kurgu ya da karakterleri etrafında oluşan bağlantılı hikayeyi anlatır.) yazıp yönetmesi için Jeff Nichols ile anlaşma yapılan serinin Mart 2023‘te yayınlanması planlanmış. Üçleme film serileri olarak değerlendirilen ilk film A QUİET PLACE (2018) için film adına link bıraktım, her mavi kelime gibi ilgili sayfaya geçiş verir.

Sesle avlanan yaratıklarla evde yaptıkları mücadeleyle geçen ilk filmin ardından dışarı çıkıp medeniyeti, diğerlerini bulmanın yolculuğuna çıkarlar.

“Sessizlik yetmez!”

A Quiet Place Part II (2020) Sloganı

Sessizliğe vurgu yapmam, müziğe ve yaşama kucak açmamın bir yoludur. İçimdeki sızının yağmurunda, birden bire güneşin, bulutları ardından parlamasıdır. Umudun ve neşenin ispatıdır. Her şeye rağmen..

A QUİET PLACE (2018) Kör ama sese aşırı duyarlı yaratıklar tarafından, Dünya nüfusunun çoğu katledildiği bilinmez bir zamanda geçen kurgusal hikaye, hayatta kalmaya çalışan bir ailenin mücadelelerini konu alır.

A Quiet Place Part III (2023) zamanı gelince içerik linkim aktif olacak, şimdilik imdb sayfasına link var.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Konuşmuyor, anlatmıyor diye hissetmiyor sanmayın. Kimisi içine atar çığlıklarını.”

Cemal Süreya

Sanmayın, hiçbir şeyi sanmayın!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Sessizliğin Güneşine Selam!/ *A Quiet Place Part II (2020)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s