Hayatta Kalmak İçin!/ *Stowaway (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Doğmadığım Bir Zamana Geri Dönmeye Çalışıyorum!”

Kaysana biraz yana… MARINA‘ya yer açalım: Ancient Dreams In A Modern Land şarkısının ağırlığıyla gelmiş bulunuyor. “Elimden geldiğince hızlı geri dönmeye çalışıyorum. Olmadığım bir zamana geri dönmeye...” dediği bir zaman kayması yaratması da manidar… Kimbilir bu kadar bilim kurgu yapımları izlememin bir yan etkisi olabilir yahut o yol beni çağırıyor usulca…

“Kimi öptüm de kurtuldu çarmıha çakılmaktan.”

İsmet Özel

Yolcuları, filikalara doldurmanın zamanındayız… Nereye gidiyoruz diye sormanın anlamsızlığını biliyorsun. Doğru soru “Hayatta kalmak için ne yapmalıyız?” Sen mi beni kurtardın? Beni öptüğünde bu gemide kalırım sanarak… Sevgili kaptan, sadakatin su alıyor, yaşama tutunmak istersen, kendine rağmen, terketmelisin bu Titanik‘i!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Stowaway (2021) : Türkçeye “Kaçak Yolcu 2021” olarak çevrilen film, bilim kurgu gerilim dram filmidir. Yönetmen Joe Penna, senaryoyu Ryan Morrison ile beraber yazmış. Oyuncular Anna KendrickDaniel Dae KimShamier AndersonToni ColletteNetflix ürünüdür. Alman Amerikan ortak yapımı eser, 116 dakika sürer.

Bir uzay gemisi ve rotası Mars! Bir hata sonucu kaçak yolcu statüsünde mühendisi kargo yerinde yaralı bulurlar. Fazladan bir kişinin varlığı, ekibin yolculuk için kaynaklarını tükettiğinden karar vermeleri gerekiyor.

“Hayatın seni nereye götüreceğini asla bilemezsin. Evet, Hyperion tarafından reddedilmenin komik bir hikaye olacağını düşündüğüm için HARP programına başvurdum. Ama şimdi bunun hayatıma hayal edebileceğimin ötesinde bir anlam kazandırabilecek nadir fırsatlardan biri olduğunun farkındayım.”

Stowaway (2021)

Hayatın bilinmez sapaklarında rast gelmiş bir avuç insandır yaşam! Tıpkı bizim gibi… Ve bu filmde olduğu gibi… Ve konu, şimdi elimizdekiler ile ne yapacağımızdır çoğu…

Aslı’nın Film Önerisi…

“Böylesine güzel bir ülke ve böylesine şiddet dolu, hain ve kendi kendini yok eden bir toplum. En korkuncu da insanın burada tepetaklak edilmiş bir seyirci olarak bu felakete bakması ve buna karşı elinden hiçbir şeyin gelmemesi.”

Thomas Bernhard Eski Ustalar – (s.129)

Olanı olduğu gibi bırakmakta bir seçenektir…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Hayatta Kalmak İçin!/ *Stowaway (2021)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s