Ve Ben Bittim!/ *The Midnight Sky (2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“O Çizgiyi Çok Kolay Aştın!”

Jonathan Roy imzalı Leaving With Your Heart adlı şarkısını cumartesiye hediye edeceğim. Ve fakat sen, Pazartesi sabahı beni oku.

“Beni güzel hatırla! Bunlar son satırlar. Farz et ki bir rüzgardım, esip geçtim hayatından. Ya da bir yağmur, sel oldum sokağında. Sonra toprak çekti suyu, kaybolup gittim. Belki de bir rüyaydım senin için, uyandın ve ben bittim!”

Orhan Veli

Beni güzel hatırla!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Midnight Sky (2020) : Amerikan yapımı, bilim kurgu filmidir. Yönetmen ve başrol oyuncusu olarak George Clooney. Yazar Lily Brooks-Dalton tarafından Good Morning, Midnight (Brooks-Dalton novel) 2016 adlı romandan uyarlamadır. Diğer oyuncular Felicity JonesDavid OyelowoTiffany BooneDemián BichirKyle Chandler, Caoilinn Springall. Fantezi dram türünde yer alır.  Netflix ürünüdür. National Board of Review tarafından 2020’nin en iyi on filminden biri seçildi. 93 Akademi Ödülleri adaylığı dahil 45 adaylık, 4 galibiyet kazandı. Film, 118 dakika sürer.

Küresel felaket ile savaşan dünyaya gelen uzay gemisi zamanlamayı tutturamaz. Geride kalan bilim adamına, unutulan küçük bir kız çocuğu eşlik eder. Zor koşullar ile derin monologlar arasında zamanlamanın bir türlü tutmadığı geç kalınmışlıkların diasporası. 

 “Zamanı ve nasıl kullanıldığını ve nedenini çok düşündüm. Neden bir insan bir ömür yaşarken diğeri sadece birkaç yıl yaşar.”

The Midnight Sky (2020)

Yalnızlığın en iyi yanı, kendini keşfetmek ve şanslıysan yaşamın sihrini çözmek gibi büyük anlamların gebeliğiydi ve fakat doğum gerçekleşmeyebilirdi yahut bebek ölü de doğabilirdi. Sağlıklı doğabilmesinin belkisi; büyüdüğünde büyük adam olmasına rağmen dünyayı felakete sürükleyen olaylar zincirini başlatan da olabilirdi. Sanırım, neden; yaşama sorulmaması hatta yaşayana da sorulması şiddetle yasak olan sırlı bir kelime…

Aslı’nın Film Önerisi…

“Sevgi, eşit olanları bir araya getirdiğinde neşeyle dolar ama asıl eşit olmayanları denk hale getirdiğinde muzafferdir.”

Kendinizi Sevmeyi Unutmayın, Soren Kierkegaard

Zafer!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s