Hayata Tutun!/ *Annihilation (2018)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Biliyorsun Asla İstediğin Gibi Olmayacağım!”

Jonathan Roy tarafından seslendirilen Keeping Me Alive diye haykırıyor cumanın karnında… Beni hayatta tutuyor dese de; yaşama bağlayanla yaşamımızı bizden geri alan, hani o bazen denilen aralıkta, aynı kişi veya o aynı olay olabiliyor. Tuhaf!

“Sensizlik yalnızlık demek…!! Ne kadar kalabalık olduğu fark etmez…!!”

Ceyhun Yılmaz

Öyle bir noktaya gelinir ki; varlığıyla yokluğunun ederi, milim terazi ayarını kıpırdatamaz. İzlediğin diziler gibi bölük pörçük hatırlanan kareler, fazla izlenmekten çizilmiş ve eskimiştir. Ve böylece anlamı da yiter gider…

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!


Annihilation (2018) : Türkçeye “Yok Oluş 2018” olarak çevrilmiştir. İngiliz Amerikalı ortak yapımı bilim kurgu korku filmidir. Yazan ve yöneten Alex Garland. Yazar Jeff VanderMeer tarafından 2014 tarihinde yayımlanmış aynı adlı romanından uyarlamadır. Oyuncular; Natalie PortmanJennifer Jason LeighGina RodriguezTessa ThompsonTuva NovotnyOscar Isaac . Yapım, 115 dakika sürer ve 61 adaylık 16 galibiyet kazandı. Netflix ürünüdür.

Uzaylılar, mutasyon, karantina, bilim adamları ve keşfin ve kaçışın öyküsüdür. Kafalar karışabilir, uyarmadı demeyin.

“Erkek olduğumu sanıyordum. Bir hayatım vardı. İnsanlar bana Kane derdi. Ve şimdi o kadar emin değilim. Kane değilsem, neydim? Ben, sen miydim; sen, ben miydin?”

Annihilation (2018)

“Depresyon, keder ve insanın kendini yok etme eğilimi” diye yazan Empire dergisinin yorumuyla kafaları karıştırayım. Beğeni sayısı hayli fazla, toplaşın bu gece bu filmi izliyoruz.

Aslı’nın Film Önerisi…

“İnsanlar, ciddi oldukları zamanlar, çıkarlarına uyan şeyler söylerdi; ciddi olmadıkları zaman da hiçbir anlamı olmayan konuşmalar yapardı.”

Ursula K. Le Guin

Bla bla bla…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Hayata Tutun!/ *Annihilation (2018)” üzerine 4 yorum

  1. I also reviewed this film. I liked it but I’d like to discover it in theater, not on my Netflix TV. That’s a great job Garland did and you’re right to recommend it.

    Liked by 2 people

  2. I had to retract the post, sorry. I have the fixes now. It’s on the air again! As for the comment; we share the same thought. I miss the cinema too! And some movies are watched in the cinema! 😉

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s