Bugün, Güneş Nerede?/ *Those Who Wish Me Dead (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

Jehro, Marsilya’lı Fransız müzisyen, Havai ezgileriyle ve İspanyolca, sevgilisi “Salima“ya veda ediyor. “Dejame solo ahora” beni şimdi yalnız bırak, sana güneşi sunmuyorum, beni affet derken sanırım bugüne atıfta bulunmuş olabilir mi? Haziran ayına giriş yaptığımız bugün, güneş nerede? Bulan, duyan, gören hatta çalmaya kalkanların; insanlığın geleceği adına derhal yerine koymalarını rica ediyorum. Bu gece, hepimiz gözlerimizi kapadığımızda onu yerine koysun. Lütfen!

“Belki çocukluktan kalan, küçücük bir hikayenin ardından gitmek içindir uykular…”

Jehan Barbur

Sabah uyandığımızda, güneşi ve o çocukluktan kalma neşeli günleri yerinde bulmanın huzuruyla uykulara dalalım. Ve o denize kıyısı olan evlerde uyanalım, yüzümüzü yıkamaya koşalım mavi sulara… Çok özledim denizi, ayı ve tüm tabiat anayı!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Those Who Wish Me Dead (2021) : Yönetmeni Taylor Sheridan, senaryo yazarı olarak ortakları Michael Koryta , Charles Leavitt. Yazar Michael Koryta‘nın Those Who Wish Me Dead adlı romanından uyarlanmıştır. Amerikan Kanada ortak yapımıdır. Neo-Batı denilen çağdaş Amerika’da ile eski batı Amerikan motiflerini kullanarak yaratılan film türüyle aksiyon gerilim filmidir. Oyuncular; Angelina JolieNicholas HoultFinn Little, Aidan Gillen, Jon Bernthal, Medina Senghore ve Jake Weber. Film, 100 dakika sürer.

Orman itfaiyecilerinden olan ilk müdahale ekibi, yangın yerine paraşütle inen ve 48 saat boyunca kendi kendine yeterli yiyecek, su ve yangınla mücadele araçlarıyla ilk müdahaleyi yapan, gerekirse sonrasında liderlik yapabilen özel eğitimli ve donanımlı özel tim itfaiyecilerine Duman atlayıcıları denilir. (smokejumpers) Bu ekibe mensup bir kadın ve babasının cinayetine şahit olmuş bir çocuğun yaşam mücadelesini konu alan filmin gerilim seviyesini körükleyen iki suikastçının peşlerinde olduğundan da habersizdirler.

 “Tamam, beni dinle. Derin bir nefes al, tut ve uzan. Ne yaptığıma dikkat et.”

Those Who Wish Me Dead (2021)

Mayıs ortası vizyona giren film olumlu eleştiriler aldı. İzleyebildiğim ender yeni filmlerden biri olarak gerilim ve aksiyon türlerini severleri memnun edeceğini biliyorum. Adrenalin severler burada mı?

Aslı’nın Film Önerisi…

“Cennete gitmeyi kim istemez.. Canım, gel gör ki günahlar izin vermiyor…”

Tolstoy

Verse de vermese de…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bugün, Güneş Nerede?/ *Those Who Wish Me Dead (2021)” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s