MERKÜR’ÜN ÇARŞAMBASI/ *”ARTURO AND THE SEAGULL (2019)” ANİMATED SHORT FİLM


Aslı’nın Animasyon Kısa Film Seçimi…

ARTURO E IL GABBIANO (2019) : ANİMASYON KISA FİLMİ

 Film adına tıklayarak orijinal web site ulaşabilirsin!

İtalyan Luca Di Cecca tarafından yaratılan animasyonlu kısa filme bayıldım. Merkür’ün gününe ve hınzırlığına uygun bir martı ile çarşamba neşe verici olmuş. Deniz kıyısını ve doğayı özledim derken bu görsel sunum keyfimi yerine getirdi. Umarım, benim gibi düşünenleri de gülümsetmeyi başarabilir. Çarşambanın Martı’sı!

ARTURO E IL GABBIANO 2019 : Yönetmen Luca Di Cecca tarafından yaratılan, senaryosu Alessandro Izzi ile yazılıp Umberto Salerni tarafından kurgulanan animasyon kısa filmin müziklerini besteleyen Manuel Contreras olmuştur. 3D bilgisayar animasyon tekniği kullanılarak 5 dakika süren animenin tamamını yukarıdaki videoda paylaştım. Sicilya’da animasyon sinema sanatını ve kültürünü tanıtmayı ve yaymayı amaçlayan Animaphix festivali ile tanıtılmıştır. CGMeetUp ürünüdür. Blender ile üretilmiştir. İtalyan yapımıdır.

“Evrendeki en büyük gösteri, sen aklını keşfettiğin an başlar.”

Sigmund Freud

Arturo ve Martı

Nijerya, Amerika, İran, Budapeşte, Hindistan, Fransa ve Avrupa’da bir çok festivali gezen Arturo ve Martı ödülleri de toplamış. Arturo’ya gıcıklık yapan martının bu dünya seyahatinde herkesleri etkileyecek şirinlikler yapması biraz manidar. 90’larında olan Arturo, bu seyahatlerden pek yorulmamış görünüyor. Uzun zamandır emeklilik hayatı yaşayan, eşini kaybedeli yalnızlığı ile arkadaş olmuş yaşlı amcamız epey arkadaşta edinmiş bu gezi sırasında. Benim gibi denize kıyısı olan yerleri çok seviyor. Dalgaları, bulutları izlemeyi ama en çok o Martı’yı!

Aslı’nda yürüyüş yapmak için bana eşlik ederse çok mutlu olacağım, malum epeydir evden dışarı çıkamadım. Belki radyo istasyonları konusunda zorlanabiliriz ama eminim ortaklaşa dinleyeceğimiz müzikler ikimize de keyif verecektir. Hatta gazete okumayı bırakmayan eski insanlardan biri olmasıyla da gurur duyuyorum. Şu an ben yazarken, o oturduğu koltukta uyuya kaldı bile yine… En az benim kadar reklam sevmesini son zamanlarda ürkütücü bulduğumu paylaşmam gerek. Çünkü ilgisini çeken her bir şeyi satın alması fazla çocukça. Son aldığı kamerasıyla olanları izledin sanırım. Hadi ama, 5 dakika süren filmi daha izleyemedin mi yoksa? Son hobisini tek desteklemeyen gıcık martı dışında hepimiz mutlu olduk, onun için… Üstelik gittiği her yerde müthiş fotoğraflar çekmiş. Ancak konu olarak seçilen martı, fotoğraflarından kaçma konusunda çok ustalaştı. Yine de merhametinin neşesine sardı bizim bey babayı…

ARTURO AND THE SEAGULL

Facebook sayfası yaratım ve sunum ve tüm festival süreçleri ve ödülleriyle ilgili postlara ulaşmak için mavi kelimelere link sakladım, tıklayıp ulaşabilirsin.

Yönetmen Hakkında;

Luca, Roma’daki Işık ve Renk stüdyosunda 3d sanatçısı olarak çalışıyor. Mimarlık, tasarım ve sanat tarihi çalışmaları alanından geliyor. Buonanotte (kısa film), Youtopia (uzun metrajlı film), Giù dal Nido (TV animasyon dizisi) ve İtalyan şirketleri için diğer ticari videolar gibi çeşitli animasyon projelerinde çalıştı. “Arturo e il gabbaano”, Blender‘da yapılan tam bir CGI animasyon filmi olan yapımcı ve yönetmen olarak ilk projesi.

İletişim: premierefilmdistribution@gmail.com

Bir sahil kasabasında yaşlı bir adamla bir martının maceralarının hikayesi ile bize hatırlattığı yaşlılarımızı, ve onların hobileriyle daha kaliteli geçirecekleri zamanı neşeli beş dakikayla bize sunmasını takdir ediyorum. Ve başarılar diliyorum.

Aslı’nın Fotoğraf Karelerine Girmeyen Martı’sı!…

“Az ya da çok değil, güzel sevin…”

Küçük Prens

Sadece güzel sevin!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

MERKÜR’ÜN ÇARŞAMBASI/ *”ARTURO AND THE SEAGULL (2019)” ANİMATED SHORT FİLM” üzerine 6 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s