Mayıs İle Beraber!/ *Manolete (2008)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Gitme Vakti Geldi!”

Taylor Swift popüler bir ses ama şirin tarzıyla “it’s time to go” diyerek biraz güdüleme yapıyor sanki… Gitme vaktin geldiğinde bunu bilirsin… diyor. Çekip gitmek! Mayıs ile beraber… Usulca!

“Kimi gittikçe kalır…! Kimi gittikçe gider!”

Özdemir Asaf

Mayısla beraber; kalanlar ve gidenler belirleniyor yani herkes saflarını belirliyor. Haziran gümbür gümbür geliyor! Yarın dolu yağacakmış, gök gürültüsüyle gelen bir yaz başlıyor. Kolla kendini Dartanyan! (Comte d’Artagnan)

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

A Matador’s Mistress (2008) :  Biyografik film, Manuel Laureano Rodríguez Sánchez isimli İspanyol bir boğa güreşçisi  olan “Manolete” olarak da anılan, tüm zamanların en iyi boğa güreşçisi olan bir adamın ilişkisini konu alır. Yazar ve yönetmen Menno Meyjes‘dir. Film, 92 dakika sürer. Eser, İspanya İngiltere Amerika Almanya ortak yapımıdır. Oyuncular; Adrien BrodyPenélope CruzSantiago Segura.

İlk 7 dakikası müzik ile başlıyor. Rafael Farina‘nın “Las Campanas de Linares“. Bu şarkının seçiminin ilginç bir hikayesi var. Öğrenmek için filmi izlemek gerek. Romantik dram türüyle bir Matadorun metresinin tutku ve kanlı hikayesine yakından tanık olmakla ilgili…

“Bu, iyi bir günde ne yaptığınızla ilgili değil. Kötü bir günde yaptığınız şey bu.”

Manolete (2008)

Her şey yolundayken ve herkes iyiyken belirleyemezsin, asıl işler sapa sardığında ve kötü adamlarla çevrili olduğunda karakterin ortaya çıkar! Ve buna kader denir. Gitmen gerektiğinde kalmakta ısrar etmeden yol almakta hayata dair..

Aslı’nın Film Önerisi…

“Bir kez kendini bulmuş olan kişinin bu yeryüzünde yitirecek bir şeyi yoktur artık.”

Stefan Zweig

Artık mı?

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s