Yaşamın Resmini Çiz Yüreğime!/ *Gerry (2002)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Gittiğin Yol, Seni Sevgiyle Korusun!”

Aragorn Sleepsong” adlı müziğin videosuyla, mayıs ayının biten zamanlarını, yolun ve zamanının gözyaşlarıyla korunduğunu müjdeliyor. Secret Garden‘dan huzura çıkan günlere gelsin. Korunduğunu hatırla sadece…

“Dünyanın en güzel ritmi, onun senin için çarpan kalbidir.”

Bob Marley

Pazar gününün yumuşak ritmiyle sükutu hayale uğratmadan, neşeyi katık edin ve ailenin sıcağına yaslanın. Şükürden de bolca akıtın, işte buna yaşamın resmini yüreğe çizmek de diyebiliriz.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Gerry (2002) : Yönetmen Gus Van Sant tarafından yazılan ve “Ölüm Üçlemesi“nin ilk filmi, oyuncular Matt Damon ve Casey Affleck tarafından gerçekleşen Amerikan yapımı ve drama filmidir . Gerçek hayattan filme aktarılan ölümlerden esinlenilen üçlemenin diğer filmleri; Elephant (2003) ve Last Days (2005). 2 galibiyet, 9 adaylık kazanmıştır. 103 dakika süren film, yol film türlerinde yer alır.

Gerry” adında iki arkadaşın yolculuğu ve kayboluşlarını konu alır. “Gerry” argoda “batırmak” anlamına gelir. New Mexico da olan Carlsbad Caverns National Park içinde yer alan Rattlesnake Canyon‘da kaybolan iki arkadaştan David Coughlin ölümüne kadar geçen trajik süreci anlatan film, Macar yönetmen Béla Tarr‘a ait Sátántangó film sekanslarında ilham almış çekimler mevcut. Merak edenler Macar sanat yapımı için hazırlanmış film içeriğin linkine tıklayabilirsin.

Konuyu anlamaya çalışarak izlendiğinde kendini anlamlandırabileceğin derin mevzulara geçiş yapabilirsin. Üçlemenin ilk ölümü ile yaşamın zeminine sağlam basmak bir illüzyondur.

Edit: Gus Van Sant tarafından yazılan ve “Ölüm Üçlemesi“nin ilk film Gerry (2002) Gerçek hayattan filme aktarılan ölümlerden esinlenilen üçlemenin diğer filmleri; Elephant (2003) ve Last Days (2005) için linklere tıklaman yeterli.

127 HOURS (2010) hayatta kalma filmi Bluejohn Canyon‘unda mahsur kaldığı 127 saati konu alır. Film adına link bıraktım, tıklasan yeterli.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Gözler, asıl görülmesi gerekeni göremez.”

Küçük Prens

Yüreğinle bakarsan…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Yaşamın Resmini Çiz Yüreğime!/ *Gerry (2002)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s