Acı En İyi Öğretmendir!/ *Leap Year (2010) – aslinda.blog


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Gücünü Kötüye Kullanmamaya Çalış!”

Zaaftır, merhametinin en üst seviyeye çıkmasıdır; aşk duygusu. Artık, maşuk için sınanacağı deneyimler maruziyeti başlar. Umarım her birimiz, vicdanının sesini dinleyen güzel sevene denk gelelim.

“Belki de yeni başlangıç yapmanın vaktidir.”

Sabahattin Ali

Ve fakat şunu da hatırla; acı en iyi öğretmendir. Ve her öğretmen daima saygı ile anılmalıdır. Dersleri de dahil.

Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Leap Year (2010) : Yönetmen Anand Tucker, senaryo yazarları Harry Elfont ve Deborah Kaplan‘dır. İralanda Amerika ortak yapımı ve romantik komedi filmidir. Türkçeye “Aşka Yolculuk 2010” olarak çevrilmiştir. I Know Where I’m Going! 1945” filminden esinlenilmiştir. Oyuncular; Amy Adams ve Matthew Goode.

Erkek arkadaşına evlilik teklif etmek için İrlanda’ya giderken İrlandalı bir adam ile tanışır ve olaylar daha da karmaşık hale gelir. 29 Şubat, İrlanda geleneğine göre “Leap Day” de evlilik teklif edildiğinde kabul edilmesi gerekirmiş ve sırf bu yüzden yolculuğa çıkan kadının planı evren tarafından değiştirilir. Yol üstünde ona yardım eden adam ile nişanlanmasına neden olacak olaylara kadar eğlenceli tesadüfler yaşar.

“Asla çalmasın, yalan söylemesin veya hile yapmasın, ama çalmak zorundaysan, o zaman üzüntülerimi çal ve eğer yalan söylemek zorunda kalırsan, hayatımın tüm geceleri benimle yalan söyle ve eğer hile yapmak zorunda kalırsan, lütfen ölümü aldat. Çünkü sensiz bir gün yaşayamam, Şerefe!”

Leap Year (2010)

Sen plan yaparken başına gelenlerdir yaşam denir ya… İşte bu kavramın filmini yapmışlar, eleştirmenlerden keyifli yorumlar alamasa da enteresan konusunu işlediği için şans verebilirsin. İrlanda geleneğine de selam olsun! Zorunlu evliliğin dört yıl da bir yol açtığı kabusu konu dışı tutuyorum. Yorumu olan?

Aslı’nın Film Önerisi…

“Ölümdür yaşanan tek başına, Aşk iki kişiliktir…

Ataol Behramoğlu

Ey aşk!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s