Ve Ben Halimden, Halliceyim!/ *Limitless (2011)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Tam Buradayım!”

Bu çift, aşka olan inancımı tazeliyorlar… Hallerine bakıp iç çekerken buluyorum kendimi… Ve seviniyorum bu hayale kapılmaktan ve hoş duyguların yumuşaklığından… İnancımı tazelemek ne güzel, müziğe kapılmak ihtimallere biletsiz yolcu yapsa da beni… Aldığım derin nefes ile burnuma geliyor videoda ki denizin yosun ve iyotlu kokusu!

“Sen beni, benim sana inanmışlığımdan vurdun.”

Gülten Akın

İnancın sorgulanması ne hassas bir mevzudur, hele ki insanın kendine olan inancını kaybetmesi… Yaşama bağlanacak arter bağlantının hasar alması… Yaşam ile bağımızdır, inanç. Diğerlerine yaslanmadan yol alarak özgürleşen bünyeyi, neyle vurursan vur, deviremezsin. Ve sanırım inanç; insanın kendiyle ve Yaradan’la arasında olan bir mesele… Hani der ya Yol Ayrımı filminde Şener Şen “Derdin varsa git denize anlat. Kedilere, bulutlara anlat. Pencere pervazında çiçeklere anlat. İnsana dert anlatılır mı hiç?” Hah, bu lafı kavramsal iktibas edersem: “Evrene inan, Yaradan’a, Allaha inan. Kendine inan, yoluna inan! İnsana inanılır mı hiç?

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Limitless (2011) : Yönetmeni Neil Burger, senaryo yazarı Leslie Dixon tarafından yazılan yapım, bilim kurgu gerilim filmidir . Yazar Alan Glynn tarafından yazılan The Dark Fields 2001 adlı  tekno-gerilim romanından uyarlamadır. Filmin yıldızları Bradley CooperAbbie CornishRobert De NiroAndrew Howard ve Anna Friel‘dır. Amerika ve Meksika ortak yapımıdır. 105 dakika sürer. Limitless (Tv Series 2015-2016) televizyon dizisi olarak tek sezonluk yayınlanan, filmin serileşmiş halidir.

Bir yazarın NZT-48 adlı nootropik bir ilaç kullanarak zihnin kullanma kapasitesini arttırması ve bu şekilde hayatını mükemmelleştirmesini konu alır. 

“Uyuşturucu ya da alkol sorunu olmayan nasıl bir adam böyle görünür? O bir yazar!”

Limitless (2011)

Yazarların, kendilerini dünya formalitelerinden uzaklaşmış görüntüsüne atıfta bulunmasını sevdim… Yazıyorum ama ben bir yazar değilim. Sanırım basılmış bir yayın olmaması beni bu çılgın görüntüden uzağa düşürmüyor, şimdilik. Masamın üzeri, parti sonrası dağınıklıkla eş olması da cabası… Ve ben ihtimaller haricinde, halimden halliceyim!

Edit: Limitless (Tv Series 2015-2016) adlı dizi ile ilgili içeriğe mavi kelimelere tıklayarak ulaşabilirsin.

Aslı’nın Film Seçimi…

“Normaller tehlikelidir, Delilere güvenin.”

Charles Bukowski

Deliliğe payem daima mevcut!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Ve Ben Halimden, Halliceyim!/ *Limitless (2011)” üzerine 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s