Gerçek Kalır, Doğru Değişir./ *Solace (2015)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Sanırım Kaçmama Yardım Etme Şeklini Sevdim!”

Lukanette tarafından yaratılmış AMV, LadyBug adlı anime ve Lewis Capaldinin “Someone You Loved” müziği ile düzenlenmiş. Müzik ve hikaye müthiş olmuş. Sevdiklerimiz, en çok canımızı yakanlardır. İlişkilendikçe dünya yaşamını öğreniriz, çünkü gelişmemiz ve kendimizi tanımamız için ilişkilere ihtiyacımız vardır. Aşkın lezzetinden olsa gerek, acıtsa da denemeye devam ederiz. Gerçeği görene dek!

LadyBug

Ey benim iyimser hallerim… Çabuk aldanışlarım, hep inanışlarım. Altan alışlarım… Hatayı hep kendimde buluşlarım. Değmeyecekleri kafaya takışlarım. Yoktan yere akıp giden gözyaşlarım… Herkesi insan yerine koyuşlarım; Hepinize elveda! Ben artık kimsenin, hiçbir şeyi olmayacağım.

Nazım Hikmet

Ta ki, doyum noktasına ulaşana kadar. Bakiye yetersiz uyarısını alana kadar hesapsızca harcanan limitler bizi kendimize geri getirir. Bir süre kal gelir, canımız gitmez, gitmek istemez. Hevesin kaçar, canın çekmez, boş ver dersin! Doğrun değişir. Gel filmi izleyelim, boşver…

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Solace (2015) : Yönetmen Afonso Poyart, oyuncular; Anthony HopkinsColin FarrellJeffrey Dean Morgan ve Abbie Cornish rol alır. Senaristler Sean Bailey, Ted Griffin. Amerikan yapımıdır. Gizemgerilim filmi  ve 101 dakika sürer. Yapım 1 galibiyet ödülü kazanmıştır.

İz bırakmayan bir seri katili yakalamaya çalışan FBI dedektifleri ile kızının ölümüyle hayata küsüp emekli olmuş psişik doktor hakkındadır. 

“Kusura bakmayın ama genel olarak paranormal olaylara en ufak bir güvenim yok. Bunun bir yalan olduğunu düşünüyorum.

– Hiç sorun değil. Psikiyatristler için de aynı şeyi hissediyorum. Tek bir farkla; onlar paranızı da alır.

– Bunu her kim söylediyse, belli ki bir psikatr ile hiç tanışmamış.

– Sigmund Freud’du!”

Solace (2015)

Gerçeği neresinden tutup, eğip büktüğündür doğru… Etik ve ahlak, toplum için gerekli birey için bazen birer zırvadır. Yargılamadan önce dur, yol devam ediyor ve kimin başına neyin geleceğini bilemezsin. Kucaklayıcı ve bağışlayıcı olun, bu bazen zor olsa dahi! İzleyelim o halde…

Aslı’nın Film Önerisi…

“Iskalamak istemiyorsan hayatı. Haydi şimdi kalk bakalım! Silkin şöyle bir, at üzerinden hayatın yorgunluğunu… Vakit zannettiğinden daha az. Haydi kalk bakalım; Şimdi YAŞAMAK ZAMANI…”

Can Yücel

Kalk kalk… Oturmaya gelmedik zannımca…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Gerçek Kalır, Doğru Değişir./ *Solace (2015)” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s