Haktan Ziyade Haddini Bil!/ *The Morning Show (Tv Series 2019)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Sadece ‘İyi Gidiyorum’ De!”

“Cehennemdeyken, sen cennet gibisin!” diye mırıldanıyorum Salem İlese ile… Pazar gününün sakinliği ile… Müzik ile hatırlıyorum; sanırım bu sıralar çokça hatıraların koynuna giriyorum. Elbette dinlenmeye vakit ayırdığımda, ki çokça yetmiyor günün 24 saati yapılacaklara… Gülümsemeli günlerin huzuruna koyuyorum başımı, haktan ziyade haddimi biliyorum Aslı’nda!

“Seni sevdim ama artık yoruldum… Gitmekten mutlu değilim ama yeniden başlamak için mutlu olmak gerek!”

Albert Camus – Veba

Yarın sabaha yeni aya hazırlanan gökyüzü, yeşil ışık yakmakta yeni olana! Sadece bir hatırlatma bu Aslı’nda… Satır arasında gizlenmiş hiçbir şey yok, hepsi yalın olan anlamında…

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

The Morning Show (Tv Series 2019) : (Avustralya ve Endonezya orijinal adı: Morning Wars) Yazar Brian Stelter‘in kurgusal olmayan  Top of the Morning: Inside the Cutthroat World of Morning TV kitabından esinlenilmiş. Jennifer AnistonReese Witherspoon ve Steve Carell‘in rol aldığı, 1. sezon 10 bölüm ile Kasım 2019’da yayınlandı, 2. sezon için Covid 19 pandemisi yüzünden ertelendi, durduruldu ama 2. sezon çalışmalarının sürdüğü ile bilgi nette dolaşıyor. Amerikan yapımı, drama türünde dizi, 27 adaylıktan 7sini kazandı, halen sonuç beklenenler var. Genel anlamda olumlu eleştirilere neden oldu.

Sabahları, en erken sunulan televizyon programının spikerlerini, haberlerin ardında ki gerçeği gibi konuları irdeler. Skandallar ve görsel medya çalışma ortamını da gözler önüne serer. Oyuncular ve kurgusu epey beğeni aldı bu arada.

“Haberler, hikayenin sadece yarısıdır.”

The Morning Show (Tv Series 2019)

Pazar gününe yakıştırdım. Hazır evlere tıkılmışken, sen yine de en uzak markete yürü sabahları, öğlen unuttuğun ekmeği al o uzak fırından, akşama kalmadan belki bir tatlı sipariş edersin netten, özellikle küçük işletmelerden… Günlük suyunu, sohbetini, online derslerin çalışmalarını da hallettiysen, başlayalım mı? İpin ucunu kaçırıp tüm sezonu bir geceye sığdırmazsın umarım!? Hafta başına ve yeni aya enerji lazım, unutma… Ha, bir de “birlikte daha güçlüyüz” Aslı’nda!

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Sakın ola hiçbir şey için üzülme kızım. Bol bol öfkelen, dövüş, savaş, küfret ama üzülme. İnsanı üzüntü çürütür!”

Zülfü Livaneli

Sakın ola üzülme!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Yeni blog hesabım için açtığım instagram hesabımdan takip, yorum ve kayıt yapabilirsin. Hatta yapsan beni desteklemiş olursun demek istiyorum. Hatırla “Birlikte daha güçlüyüz!” Mavi kelimelere tıkla açılsın yeni dünyam!

Haktan Ziyade Haddini Bil!/ *The Morning Show (Tv Series 2019)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s