Bugün, Yepyeni Ay Zamanı!/ *For All Mankind (Tv Series 2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Bütün Bu Konuşmalar Seni Yaşlandıracak!”

Fikrini söyle, cesur ol!” dedikten sonra yollar dümdüz olacak ve kendini yine güçlü ve evinde hissedeceksin diyen dillerine… Ki, ancak o zaman devam edebiliyorsun… Sustuğunda, içine attığında yani kendinle sohbeti sürdürüp tüm enerjini kısır döngüye çevirdiğinde; evren ile alış verişin duruyor. Ki bugün, yepyeni ay zamanı. Yola çıkmak için, rota ayrıntılarını girme zamanı! Rota hesaplanınca da, adımını atma zamanı. Michael Kiwanuka tarafından seslendirilen “Home again” adlı şarkının MV ile dinle…

“Rahatınız bozulmasın diye, hangi doğrudan vazgeçtiyseniz, o fiyata satıldınız demektir.”

Yılmaz Güney

Rahatına paye verme, doğru dediğine de fazla itibar etme, paradoksal noktalar da var elbette ama hislerine de çok güvenme, yine de yüreğine danışmadan navigasyona talimat da verme. Velhasıl, kendimize dönüp, bol kritik etme zamanlarının sonuna gelmiş bulunuyoruz, artık. Planlar, programlar hazırsa başlıyoruz ve tüm evren bize hizmet etmek için bekliyor. Ey Covid 19, çekil önümüzden…!

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

For All Mankind (Tv Series 2021) : Yaratıcıları; Ronald D. Moore, Matt Wolpert ve Ben Nedivi ile Amerikan yapımı, bilim kurgu dram türünde, alternatif tarih olarak nitelendirilerek üretilmiştir. 10 bölümlük sezonları ile 2. sezonu yayınlan, 3. sezon anlaşması da yapılan serinin oyuncu kadrosu ve performansı için olumlu eleştiriler almış olsa da bir belgesel izleyeceğini varsayanları müthiş hayal kırıklığına uğratmış. Oyuncular Joel Kinnaman, Michael Dorman, Wrenn Schmidt.

Kurgusal NASA ile tekrar kurgusal olarak yazılıp ilerletilmiş tarih sürecini içerir. Aya ilk ayak basan Apollo 11 astronotları; Neil ArmstrongBuzz Aldrin ve Michael Collins, kurgu örgüsü içerisinde yer alıyor üstelik roket bilim adamı Wernher von Braun ve Amerikan Başkanı Richard Nixon da dahil edilerek; hayli ilginç platformda bir araya gelen bu isimler ile eğersay formülü uygulanıp bu yoldan da gidilebiliri sunuyor.

Bilim kurguculara fazla destek verdiğim doğrudur. Bilimi de, kurguyu da seviyorum. Bir de seni. Ki en çok kendimi. Hazırlan haydi, aya gidiyoruz! Büyük bir savaş var, yine toprak kavgası… 12 Nisan 1961 günü, Vostok-1 aracıyla Yuri Gagarin, Sovyetler Birliği‘nin uzaya temas eden ilk insanı olarak tarihe adını yazdı. Bugünün anısına, izleyelim, ey insan!

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Eğer farklıysan, yalnızlığa mahkum oluyorsun.”

Aldous Huxley

Olsun, aynı olmaya kim prim verir ki…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bugün, Yepyeni Ay Zamanı!/ *For All Mankind (Tv Series 2021)” üzerine 9 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s