Büyüklenme, Küçük Usta!/ *Every Breath You Take (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Güzelsin Ama İlk Değilsin!”

Fransız müzisyen Jacinthe, ne güzel söylüyor “Neden inanıyorsun bu şarkının senin hakkında olduğuna...” Kibrin yoldan çıkaran kışkırtmasının, günün sisli hislerine uyan tarafına dayanıp bir kaç kelam yazayım dedim. Türk Dil Kurumuna göre, kibir kelimesinin anlamı “Kendini beğenme, başkalarından üstün tutma, benlik, gurur” olarak tanımlanmış. En sık sapılan sarpa yoldur, kibir. En doğrusunu ben düşünüyorum, ben hallederim bu meseleyi, benim dediğim doğru, ben, ben! İşte gölgeli yollarda savruluyoruz ve işin en anlaşılmaz yanı da bu durumun farkında bile değiliz. Alçak gönüllü ve tevazu sahibi olan yoldan gitsek, daha yumuşak ve kolay olur muydu yaşam? Çünkü her görünenin, bir de görünmeyen bağları var. Çünkü evrenin karşıtlık yasasıyla her şey bir bütün ve dengede.

“İyiyim desem inanmayın; kötüyüm desem o da doğru değil. Yuvarlanıp gidiyorum işte.”

Dul / Jean- Louis Fournier

Büyüklenme küçük usta, hatırla; bu yuvarlananın da bir sahibi var! Herkes evlerde, sakin günlük ve sıradan işlerinde, kendi en dar çapımızda takılıyoruz. Böyle iyi, böylesi sağlıklı, böylece güçlüyüz! Birlikte daha güçlüyüz! Ey Covid 19, sen de fazla büyüklenme artık. Bak senden büyük Rabbim var.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Every Breath You Take (2021) : (Orijinal adı; You Belong to Me orijinal website link için tıkla) Senaryo yazarı; David Murray, yönetmen; Vaughn Stein‘dır. Filmin başrol oyuncuları; Casey AffleckMichelle MonaghanSam Claflin ve Veronica Ferres. Amerikan Alman ortak yapımıdır.  2 Nisan 2021’de vizyona girdi. Gerilim filmi olan türü ile 105 dakika sürer.

Bir psikiyatristin hastası intihar eder. Vicdanı ile merhumun kardeşine destek olmak isterken tüm kişisel sınırlarını ihlal eden olaylar dizisini konu alır.

Büyüklerimiz bazen bize destur çekmek için kocaman laflar ederlerdi. “İyilikten maraz doğar, yavrum…” derlerdi. Hem iyi olup, iyiliğe paye verirken, nasıl olurda sorunlar yumağının içine dalacak o tavşan deliğine girecek iyiliği yaptığımızı anlayamazdık. Çünkü o yapılan iyiliğe hile karıştırdığımızın biz bile farkında değildik. Şaşırma, o yaptığın iyiliğe tekrar dön bak bakalım; kibir ile mi servis edilmiş acaba? İşte, kızılca kıyametin kopma nedeni kendi haddimizi aşmaktır Aslı’nda… Yoksa yaptığın iyiliğin bir kabahati, bir husumeti olabilir mi ki… Gel, filmi izleyelim ve sonrasında az biraz düşünelim! Ah, şu yorum mevzusuna bir alışsan ya…

Aslı’nın Film Seçimi…

“Bazıları şiir sevmez, çünkü onların yaraları yoktur, yaraladıkları vardır.”

Atilla İlhan

Bana ait olan her şeyi seviyorum!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Yeni blog hesabım için açtığım instagram hesabımdan takip, yorum ve kayıt yapabilirsin. Hatta yapsan beni desteklemiş olursun demek istiyorum. Hatırla “Birlikte daha güçlüyüz!” Mavi kelimelere tıkla açılsın yeni dünyam!

Büyüklenme, Küçük Usta!/ *Every Breath You Take (2021)” üzerine 8 yorum

 1. sakin günlük ve sıradan işlerindeyiz haklısın Aslı’cım. Keşke filmlerin hepsini izlesem de yorum yazabilsem.🤷‍♀️ Ama birlikte güçlüyüz.💪💜

  Liked by 2 people

 2. Bilip öğrendiklerin,
  Bilmediklerinin,
  Umman, bildiklerinin damla,
  Olduğunu, bildirmiyorsa, sana,
  O bilip, öğrendiklerin,
  Seni ancak kibre götürür anla…

  Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s