Salı’yı da Sev Beni Sevdiğin Kadar!/ *Reconstruction (2003)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Kalbimin Yolunu Nasıl Bulduğunu Asla Anlamadım!”

Tamamlanan, şükran duyulan ilişkilerde; yüreğimizin sevincini, yolu nasıl da bulduğunu ve hatta sevdiklerimizle bütünlüğünü; anahtar kilit misali içimizde nasıl da tamamlandığına olan şaşkınlığımızla, keyifli hayret hallerine ‘hoşgeldiniz’ deriz, bir sabah! “Bu sabahların da bir anlamı olmalı” diye mırıldanırken kalbim.

“Seninle ne yapacağım dedi adam: “Seveceksin” dedi kadın…”

Didem Madak

Sevdikçe kolaylaşır hayat, sevildikçe çoğalır, coşarız… Sevginin yüzü suyu hürmetine; ne geçmiş ne gelecek rahat bırakır bizi… An’ı yaşar, an’da kalır; yaşamın lütuflarıyla gülümseriz sabahları doğan güne! Çünkü birlikte daha güçlüyüz. Çünkü aşk tamamlar, cevaplar, sağaltır ve akar… Salı’yı da sev beni sevdiğin kadar.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Reconstruction (2003) : Psikolojik romantik drama filmi ve senaryoyu Mogens Rukov, yönetmen Christoffer Boe ile birlikte yazmışlar. Altın Plaket kazanmış film, 91 dakika sürer. Danimarka yapımıdır. Orijinal dili Danca ve İsveççedir. Türkçeye “Yeniden Sev Beni 2003” olarak çevrilmiştir. 2000’nin en sıra dışı Avrupa filmlerinden biridir.

Unutmayın ki, her şey yalnızca bir film. Bir yaratı. Ama yine de, acıtır.” diyen dış sesin anlatıcısıyla işlenen filmin konusu; aşk, ilişkiler ve bir anda değişebilen anlam kaymaları… Mutluyum dediğin birlikteliğin de bir anda yalnız kalakalman, falan filan…

“Kadın gitti. Kahkaha durdu. Ama adam hala burada. Öyle değil… Tamamen yalnız.”

Reconstruction (2003)

Üzecek diye hiç sevmeyelim mi? Terk edecek diye hiç ilişkilenmeyelim mi? İnsanın doğasıdır ilişkiler: AŞKTA ROTA TEKRAR HESAPLANIYOR!/ *THE FOUNTAİN (2006) bir bak o zamanlara ait içeriğime, dilim döndüğünce, kalemim yettiğince anlatmışım işte. Aşkın doğasını anlamaya kalktığında insanın doğasına çapa atıyormuşsun, kendini bilmek için kendinden başkasına “bi arkadaşa bakıp çıkacağım” demek gerekliliğini… Mutlaka izle; ki öneriyi YUSAİRMAK adlı blog yazarının içeriği ile izleyip sana da öneriyim dedimdi… Onun kaleminden de okumalısın bu filmin kritiğini… Mavi ismine tıkla açılsın sihrini yerleştirdim: tıkla yeter yani…

Filmi izle, geçmiş içeriğime göz at, diğer blog yazarından filmin yazısını oku, beğeni yap, yaslan arkana ve bulutlara bak; düşün azıcık, belki yorum bile yazarsan… Etkileşimli iletişim tadında! Salı’yı da sev beni sevdiğin kadar.

Aslı’nın Film Seçimi…

“Saadetinden geçtik, ümidine razıydık, hiç birini bulamadık”

Orhan Veli Kanık

Yoktu ki.

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Salı’yı da Sev Beni Sevdiğin Kadar!/ *Reconstruction (2003)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s