“Uçan Kuş Rengi” Gökler Altında!/ *Siberia (2018)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Arayışımda Bir Mana Bulamıyorum, Anne!”

Yılın ilk haftası ve pazartesi gününe geldik bile… Yasaklı tatilimizin son saatleriyle sabah 0500 da 2021’in gerçeğine adım atıyoruz. Sevgili Mavi Gezegen, göster bize marifetini! Götürdüklerini, aldıklarını; getirdiklerin ve verdiklerinle dengele. Arzularımızın ve ihtiyaçlarımızın karşılanabilir olduğuna inandır bizi, yeniden… Başlasın, metrolarca dolu koşturma! Esaretin anahtarlarını dağıtmaya gücün yeterse; kurtar bizi bu kafesten!

“İnsanların az bir kısmı mutlu, bir o kadarı ise mutsuzdur. Geri kalanların tümü, mutlu gibi görünen mutsuzlardır.!”

Oscar Wilde

İstemsizce takılan maskelerden, dokunmaya hasret gönüllerin uzanmayan ellerinden, görünmeyen düşmanlarca yenilmeden eve varmanın illüzyon zaferinden, zihnimizde her sabah baştan başlayan o korkunç dış sesten, suya hasret ruhumuzun umutsuz büzülmesinden, niyetlerimizi ters yüz eden şeytanlardan ve vardığımız noktanın hazza en uzak durak oluşundan; kurtar bizi! Baharda sürgün veren dallar kadar yeşilliği ve “Uçan Kuş Rengi”nde boyanmış gökleri aydınlat! Sevilen ve güvende olduğumuzu hissettir bize; içimize çektiğimiz nefesten korkmadan!

*Aslı’nın Film Önerisi…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Siberia (2018) : Kanada-Amerika ortak yapımı, romantik, gerilim, suç tarzında, Stephen Hamel‘in bir hikayesinden Scott B.Smith tarafından yazılan senaryo üretilmiştir. Yönetmen Matthew Ross, başrolde de Keanu Reeves olarak sunmuştur. 104 dakika süren film, eleştirmenlerin sert oklarına maruz kalmıştır.

Sibirya’da geçen film, elmas tacirlerinin ağına düşen Amerikalı tüccarın tutku dolu bir aşk ile karşılaşmasını konu alır. Sibirya diye servis edilen bir çok görüntü Kanada’ya ait olması günümüzün Dezenformasyon çağı olduğunu, sessizce bilincimizin nasıl kandırılacağını anlatan güzel bir örnektir.

Aktörü sevdiğim doğrudur. Ve sevdiklerimi kayırdığım da… Belki herkes kadar… Ve belki özellikle yanlışlarını ve hatalarını bilmeyi isteyerek, sevdiğimi hayalden gerçeğe evirmek isteyecek kadar! Velhasıl, şans ver de izleyelim.

Aslı’nın Film Önerisi…

Alice: Hangi yoldan gideyim?

Tavşan: Nereye gideceğini bilmiyorsan hangi yoldan gittiğinin önemi yok.”

Lewis Carroll

Yolları önemseyenlere notum olsun!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s