Aramızdan Sızan Suyla Çiçeklen!/ *Never Look Away (2018)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Az-Çok Çabalarsam; Bulacağım Seni…”

Bilginin ışığı ile şifaya sığınalım… Aramızda ki sızan su ile çiçekleri yeşertelim… Yeşillenelim, mavi ile barışalım, pembe açan çiçeklerimiz ile sevelim, menekşe renginin şansı ile güne bakalım! Yeni yılın ikinci gününe gelsin bu renkli dileklerim… Aramızdan kocaman bir Nil Nehri akıyor ve belki de iyi ki… Nergisler o nehrin kıyılarında yeşeriyor ve yine; iyi ki… “Zarları sen mi attın ateşe…?”

Bu dünyada ancak bir tek kişi sizi sinirlendirebilir -o kişi de sizsiniz, başkası değil!

David Burns

Aynalık etmeyen, edemeyen ilişkilerde kalmaya devam etmek; öfkeyi kendine yöneltmene yol açıyor…. Duygularımı yönetebilirim dediğin anda da açılan tüm boşluklara ayağın takılıp düşüyorsun. İşte kriz ve kısır döngü burada başlıyor; tekrar tekrar. Kırılmak kızdırıyor kişiyi ve seçim yapıp uzaklaştırıyor heveslerinden…

Yeni yıl için bir niyet daha; filizlenen dallarında açan çiçeklerine bakım vermeyen, güzelliğini dile getirmeyen kişilere sırtınızı dönün. Ki kızgınlıklarınız dinsin kendinize…

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Never Look Away (2018) : Türkçeye “Asla Gözlerini Kaçırma 2018” olarak tercüme edilmiştir. Romantik, drama ve biyografi tarzında, Alman yapımıdır. Orijinal film adı Almanca “Werk Ohne Autor 2018” dir. Alman ressam Gerhard Richter hakkındadır. 7 adaylığından üçünü ödüle çevirmeyi başardı. Yönetmen ve yazar olarak Florian Henckel von Donnersmarck tarafından yaratılmıştır. Orijinal dili Almanca olan eser 188 dakika sürer.

Alman sanatçı Kurt Barnert, Doğu Almanya’dan kaçıp, Batı Almanya’ya da yaşamaya başlar. Çocukluğunda aile dramına eklenen karmanın yüzeye çıkması gibi ilginç bir yaşam deneyimleri olur. Yaşam bizim dışımızda akar ve buna kader deriz.

Yaşamın döngüsü ile gelen tesadüfler, bize kolaylık ve neşeyle gelmesi en büyük arzum… Aşkın karma ve kader karşında daima boynu büküktür. Sen yine de bükme boynunu ama kır dizini de izleyelim!

Aslı’nın Film Önerisi…

Vazgeçmek de mümkündü, ama vazgeçmek ne mümkündü…

Elif Şafak

Bırakabilmek güçtür ama bırakırsan gücü eline alırsın…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s