Öyleyse Ayağa Kalk!/ *Burnt (2015)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Yaratmak İçin Kırılmalısın!”

Nick Cave ve Nicholas Lens, söz ve beste için bir araya gelip opera tadında bir eser meydana getirmeleri, Covid 19 tecridinde mümkün olmuş. Yukarıdaki videoda, 12 eserden biri olarak sunuma açılmış. Albüm, Aralık 2020 de piyasa sunulacakmış. Üretenlerin, her koşulda ortaya koyabileceği özgünlüğü ile içimizde ki çocuktan sevinç talep etmiş gibi... Birlik ve bütün ile ruhuma şifa oldu, sanki… Şifa olsun sana da!

Edit: Albüm hakkında link bıraktım: mavi isimlere tıkla.

Yazmak; silah kullanamayanların intikam biçimidir.

Ömer Söztutan

Olana şükür ile gelecek olanın sevinçli haberini almış kadar umutluyum. Hayal kuranları hep sevmişimdir. Zaman zaman hayaller içinde yüzdüğüm gerçeğini de kabul ediyorum. Velhasıl çıktığım yola artık kendimi adıyorum. Bu yolda kolaylık, sabır ve sebat diliyorum kendime, zarifçe.... Terkedilmiş değildin ki, öyleyse ayağa kalk!

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Burnt (2015) : Komedi/dram türünde, 2015 de vizyona girmiş, Michael Kalesniko’nun bir hikayesinden uyarlanmıştır. 101 dakikalık yapımda oyuncu listesi tanıdık bildik yüzler ile sıcak bir his verdiği de doğrudur. Kişisel krizlere tanışık ve yemek konusu ilgimi çektiğinden; Bradley Cooper karakter ve oyuncu olarak yakın hissedip, merakla filmi izledim.

Beklentiye girmeden, esas oğlanın yeterli performansı ve renkli kadronun samimiyeti ile pişmiş bir filmi dibi tutmadan izleme fırsatın var.

Gel, hazırla teferruatları, salı akşamına bir renk de aşçının kariyer çukurundan zirveye çıkışının macerasını gülümsemeli izleyerek gelsin?

Aslı’nın Film Önerisi…

Gerçi itiraf ediyorum, sesini çıkarmamaya inanmıyorum. Belirsizlik, en iyi ihtimalle, yanlış anlama ve utanca yol açar; en kötü ihtimalle, başkalarının onları sizin açınızdan algıladıkları herhangi bir güvenlik açığından yararlanmak için fırsat verir.

Sarah Haywood

Bu konuda hemfikrim! Utancımla yazıyorum burada…

Öyleyse Ayağa Kalk!/ *Burnt (2015)” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s