Düşlerimin Varacağı Cennetler Diledim!/ *Eat Pray Love (2010)


Aslı nın Müzik Seçimi…

“Kalbini ve Ruhunu Bana Ver ve Hayatımız Hep Toz Pembe Olsun!”

Böylesi duru, samimi ve net bir aşk şarkısı gibi olsun: tüm yaşam bundan sonra… Ve ben tüm pembeleri toza dönüştürüp yaşamımıza serpiyorum şimdi… Çünkü ben güzel sevenlerdenim!

“Kendinize daima ne istediğinizi sorun, neye ihtiyacınız olduğunu anlamaya çalışın ve sizi en rahat hissettirecek seçeneği bilin.” diyen Sınır Çizmenin bilimine kulak veriyorum artık. (Bilimin linkini mavi yazdım, tıkla ulaş.)

Bu gece penceremde yıldızlar ile izlerken, denize kavuşmaya çabalayan dolan ayı… Ve Ayın beyazdan kırmızıya dönerken, santim santim gözlerimin önünde yaptığı dansın gösterisini; yine gözyaşları ile seyre daldım. Böylesi bir güzelliğin, sessizce ufukta kayboluşuna tanıklık etim. Sanki tüm geçmişimle hatta bildiğim tüm inançlarımla vedalaştım. Ve elbette, huzur veren yeniler diledim. Sevinç veren kapılar, cesurca avucuma bırakılan anahtarlar ve neşeli adımlanan yollar… Omzumu sıvazlayan eller, saçımdan öpen dudaklar, sabah fırından çıkan yeni ekmek kokusu gibi kapıma bırakılan yürekler… Güçlü adımlar, şefkatli kollar, yorulduğumda başımı yaslayacağım dizler diledim! Yanağımı dayayacağım geniş omuzlar. Duydukça coşacağım bakışlar, baktıkça dile gelen sohbetler, düşlerimin varacağı cennetler diledim!

Kalbim hala, pıt pıt kafesinden çıkmaya çalışan bir kuş gibi… Uçacağı zamana kadar konaklayacağı sevgiler diledim! Hepimize…

Pembenin her tonu ve gökkuşağının her rengini aldım ve boyadım; şafağın mucizesiyle gelsin diye sabahımıza!

Edit: Güne uygun film ile…

*Aslı nın Film Seçimi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Eat Pray Love (2010) : Biyografi, romantik dram türünde,  Elizabeth Gilbert adlı yazarın aynı isimli kitabından uyarlanmış yapımdır.

Kendini bulmak için çıktığı yolculukta keşfettiklerini hazmetmek ve kendi ile tanışanların, iç huzuru ile yaşama tekrar tutunmasıdır; ana fikri ve konusu. Hindistan’da aşka rastlamak da en büyük kârı oluyor kadının… Ekonomik bollukta olunca; Hindistan seyahatine, pandemi ve borçlar olunca da; içsel yolculuğa çıkıyor insan ve en sonunda kendiyle rastlaşıyor ve aksiyle…

Aşk kokan saatlere ihtiyacın varsa; mutlaka izle! Kediyi sev, beni öp!

Aslı’nın Film Seçimi…

“Gitmeyenlerin sadakatini ve sabrını severim. Sarılıp, bırakmayanların sıcaklığını…”

Şems-i Tebrizi…

Sıcacık olsun içimiz, dışımız…

Düşlerimin Varacağı Cennetler Diledim!/ *Eat Pray Love (2010)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s