Talep Etmeyene; Sunma!/ *Kill Bill Vol.1 (2003)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Yalnız Olmaktan Nefret Ediyorum!”

“Ne yapmalıyım? Ben sadece küçük bir bebeğim!…” desem gülmezdin bile çünkü biliyorsun ki; yaşımın kadını olamadım ben… Belki sırf bu yüzden kızdın hatta horladın beni, zaman zaman. Ve fakat değişmeye, özellikle bu konuda, hiç yeltenmememden sebep; kabullendin. Ya da ben öyle sanıyorum. (Shivaree‘den “Goodnight Moon” adlı şarkısına, bugün önerim olan Kill Bill film serilerinin sekanslarıyla hazırlanmış müzik videosunu izleyerek okumaya devam etmelisin.)

Olması gerekenler oldu ve olması gerekenler de oluyor. Seni ben seçmedim, seni sevmeyi de ben seçmedim. Olanı değiştirmeye yeltenmelerim oldu ve oluyor ama bu konuda daha kabuldeyim artık. Çünkü ben insanım, çünkü sen insansın! Sadece çözmekte zorlandığım bir konu var ki; bu durumu atlatmaya çalışmaktan vaz geçemiyorum!

Aşk, sahip olmadığın bir şeyi, talep etmeyene verme çabasıdır.” demiş ya Lacan... (Jacques Lacan için link bıraktım o yazıma, tıkla oku istersen!) İşte, o çabadan vaz geçiyorum. Çünkü talep etmeyene sunulacak şeyin, değeri yokmuş. Kendime hatırlatma olsun, öğren bunu; tekrarla bin defa ve tut kendini; hepsi bu!

Evet, gittiğini hazmettiren ve enerjimi dengeleyen şarkı buydu… Artık içinde kendimden ve bizden her ne bulduysam… Tekrar dinleyelim; şimdi desem ki içinde ki şefkati sevdim… Gülümserdin! Ve ben yine o manzarada kendimden geçerdim… Çünkü ben teslim olmaktansa savaşarak ölmeyi yeğleyenlerdenim!

Edit: Talep etmeyene hiçbir şey sunma!

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Kill Bill: Vol. 1 (2003) : 2003 yılının, Quentin Jerome Tarantino yönettiği, Amerikan yapımı, aksiyon suç gerilim türündeki film serilerinin ilkidir. 111 dakikalık yapımı Japonca, Fransızca ve İngilizce seslendirme ile piyasa sürmüşler. Yapım, BAFTA, Altın Küre, Satellite, SIYAD dahil 29 galibiyet, 103 adaylık ödülü kazanmış. Oyuncular Uma Thurman, David Carradine, Daryl Hannah. Film serisi olarak tasarlanmış ve devam filmi Kill Bill: Vol. 2  (2004) olarak içerik hazırladım, bilgi için tıklaman gerek.

Dövüş sanatları gösterisi sunsa da, intikam meleği tarzında ki Uma Thurman, suikastçı olarak evlenmek için biriminden ayrılır ve gebe gelin olarak başından vurulur. 4 yıl sonra komadan uyanır, ölüm emrini veren Bill’i ve ekibi öldürmeye yemin eder. Müzikleri ve görseliyle bir şölen sunumudur.

“İntikam soğuk yenen bir yemektir”

Eski Klingon atasözü – Kill Bill: Vol. 1 (2003)

Tekrar izleyip, hatırlamaya ne dersin? Ben de serinin 2.sini hazırladım! Link bıraktım senin için, okuyabilirsin. (Mavi yazılar link bağlantısıdır tıklasana!)

Kill Bill: Vol. 2  (2004)

Aslı’nın Film Önerisi…

“Ne kadar çok anladıysam, o kadar derinlere battım, sıkıştım kaldım.”

Dostoyevski-Yeraltından Notlar

“Sen çok uzaktasın. Beni nasıl kurtarabilirsin ki?” diye şarkı sözü ile karşılık vereyim…

Talep Etmeyene; Sunma!/ *Kill Bill Vol.1 (2003)” üzerine 16 yorum

  1. günlük görülme binler ile olmalı… düzenli paylaşım ve algoritma uyumlu paylaşımlar ve elbette zevk almak keyif verecek içerikler üretmek diye özetleyebilirim.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s