Yapılacak Bir ve Şeye Ulaşamıyorum!/ *Fast & Furious 7 (2015)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ve Seçtiğin Tüm Yollar, Seni Daima Eve Geri Getirsin!”

Mutluluğun öğretisinin daha az olmasının sebebi, katmerlenerek cehenneme ulaşmanın kolaycılığı bence! Yani neşeliyken, pekala hızla yürüyen merdivenlerden haddini aşmaya geçebiliyor insan, hatta “yok ya ben asansörü kullanacağım” diyerek bir mertebesine ışık hızında bile geçebiliyor… Şarkı eşliğinde okumaya devam et; seni tekrar gördüğümde sana her şeyi anlatacağım

Mutluluk içinde yaşayanların, tevazu ve alçak gönüllü olmaları bu sebeple çok önemlidir. Neşenin terbiye ettiği kaç insanı tanıyorsun?

Empati yaparak ya da empat geçişlere sahip olanların, diğerlerinin acılarını hissedip, deneyimlemeden terbiye olmaları da ilahinin mucizesi diyelim! Neşe ile deneyim sahibi olunuyor mu, bilmiyorum.

Sanırım burada ki en hassas nokta; bir diğerinin farklılığını gördüğümüzde takındığımız tavır… Burun mu kıvırdın sen? Küçümsedin sanki… İşte sapların dönüşü burada keser’leşir. O yüzden aman diyeyim; “ay şuna bak” deme, o bükülen dudağınla. “A ne kadar farklı biri” de; en fazla.

Ve insan keyifteyken; neşe fanusunun içinde ulaşılmaz oluyor. Kahve gibi yani neşelilik hali de, yalnızlığı içeriyor. Sabahtan beri duygu lunaparkındayım: Eğleniyorum, az oluyor ama kesinlikle öğreniyorum.

Zihnimde dönen plakta yapılacak bir ve şeye ulaşamıyorum. Ne yapmalıyım, daha başka ne yapılmamış ki onu da yapmalıyım; bilmiyorum. Bu gün çok sıkıcıyım ve “yazmalısın” diyen sese uyup; çabalıyorum. Biliyorum yavan ama gerçekten başkası elimden gelmiyor bu akşam. Kafam dağınık, yaşam çorba… Öyle işte..

Edit: Seçtiğim müzik videosu, Wiz Khalifa ve Charlie Puth tarafından yaratılıp seslendirilen “See You Again” şarkısı, günün öneri filminin çekimleri zamanında ölen aktör Paul Walker anısına yazılmış, ödül almış ve filmin sonunda kullanılmıştır. Çekilen filmin sekanslarından oluşan müzik videosunu ve film ile ilgili bazı bilgileri paylaşmak ve bu tuhaf ama bir o kadar da zarif olan olayı, kendi ruhsal hikayemin arasına sıkıştırmak istedim. Ölenleri ve gidenleri, sevgiyle uğurlayıp; “tekrar görüşürüz!” demek için…

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Fast & Furious 7 (2015) : 2015 yılında yayına giren yapım, aslında seri filmdir ve serilerin 7. filmidir. Ancak oyunculardan birinin film çekimleri sırasında, bir yerden bir yere giderken trafik kazasında ölmesi ile olagelenden farklı bir şekilde film tamamlanmıştır. 2013 tarihinde ölen oyuncunun yerine erkek kardeşleri oynamış ve teknoloji kullanılarak, çekimlerde yer alan kardeşler gerçek oyuncuya benzetilen sekanslarla (özel efektler) film adeta sinema dünyasında bir ilke de imza atmıştır. Aksiyon, macera, gerilim tarzında ki bu yapımı, vefat eden oyuncusu Paul Walker anısına, 137 dakikalık saygı duruşuyla izlemeye ne dersin? Sıkılmayacağını garanti ederim! Merak edenlere mavi kelimelerde linkler bıraktım.

Filmin yönetmeni James Wan, oyuncular Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham. Eser, Altın Küre, Grammy, MTV, National Film, Satellite ödülleri dahil 35 galibiyet, 36 adaylık kazandı.

“Hayattaki en önemli şey her zaman bu odadaki insanlar olacak, tam burada, şu anda. Selam ailem. Her zaman benimle olacaksınız. Ve sen, her zaman benim kardeşim olarak kalacaksın.”

Fast & Furious 7 (2015)

Edit: F9 The Fast Saga (2021) adlı film, serinin 9. filmidir. Temmuz 2021 tarihinde yayınlandı. 20 yılını tamamlayan film serilerin, 10 ve 11 olacak şekilde anlaşmaları yapılmış, Vin Diesel yine başrolde yer alıyor. Bu film için özel bir içerik hazırlamayacağım. Ama keyifle izledim, öneririm. F9 2021.

Fast & Furious seri filmlerin üçüncüsü niteliğinde olan The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006) filminde kullanılan Six Day War şarkısı için link bıraktım.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Her kışın yüreğinde bir ilkbahar titreşir;

Her gecenin peçesi altında bir şafak gülümser..”

Khalil Gibran…

Son günümün ilk gününe geldim!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Yapılacak Bir ve Şeye Ulaşamıyorum!/ *Fast & Furious 7 (2015)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s