Mecburi İstikamet, Marş İleri!/ *22/11/63 (Tv Mini Series 2016)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ve Yapabileceğim Bir Şey Yok!”

Bir ilişkiden bahsedilmesi için en az iki gönüllü gerekir. Ama masal yazmak için tek kişi yeterli… Elbette anlatmak eylemine geçilecek ise yine en az iki kişiye ihtiyaç var.

Bunları neden tespit ettim? Çünkü artık, masal anlatmak için bile olsa bir diğerine ihtiyaç duyuyorum. Tek başınalıktan çok sıkıldım. Hatta mümkünse ben bir daha o ringe çıkmak istiyorum.

Yaşamın öbür kıyısından tekrar dönüyorum! Kendimi keşfimin şimdilik sonuna geldim. Hayali arkadaşlara veda edip yaşamın içine dalmak için biraz cesarete ihtiyacım var mı? Evet!

Rakamları sevdiğimi biliyorsun. Bence bu eylem için 8.8 iyi bir seçim! Korkuyor muyum? Evet!

Kendimi teşvik ediyorum: Korkunun üzerine gidip “Hadi len!” demeyi planlıyor muyum? Evet!

Peki…

Bakalım neler olacak? Desteğinize ihtiyacım var mı? Evet, evet!

*Aslı’nın Dizi Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

22/11/63 (Tv Mini Series 2016) : 2016 tarihinde yayınlanan mini dizi,  Stephen King‘in aynı isimli romanından uyarlamadır. Bilim kurgu, gizem ve dram tarzında, 8 bölümlük dizidir.

Konusu;  John F. Kennedy suikastını engellemek için 1963 yılına giden bir lise öğretmenin kural gereği 3 yıl burada yaşaması gerekmektedir. Ve orada, o zamanda başına gelenler, yaşadıkları, mücadelesi ile olaylar olaylar…

Böyle bir dizi keşfedince araya serpiştirmeden geçemedim. Gizemli izlemeler!

Aslı’nın Dizi Önerisi…

Özlem, görememenin yorgunluğudur…

Oruç Aruoba…

Dizlerinde dinlenirsem Aslı’ma dönerim sanki… Hadi, oyuna paydos; bitti!

Mecburi İstikamet, Marş İleri!/ *22/11/63 (Tv Mini Series 2016)” üzerine 13 yorum

 1. Değişimler geldiğinde yada ben değişmeyi istediğimde
  Şemsi Tebeizi’nin şu sözü gelir kulağıma:
  14.Kural
  Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. “Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir” diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?

  Liked by 2 people

 2. Hayatın önüme çıkardığı değişimlerde veya benim, hayatımda değişlikler yapmak istediğimde bakış açımı paylaştım. Bu benim bakış açım, yaşadığım deneyimlerin neticesini ifade eden bir söz olarak paylaştım. Yoksa aslı, sen yada bu yazıyı okuyan bir başkası da böyle baksın, böyle yapsın diye değil.

  Her insanın hayatı ve yaşadıkları farklı, ondan sebep olaylara bakış açısı ve tepkisi de farklı. öyle olmalı zira her insanın yaşayacağı kendine ait tek bir hayatı var. Başka insanlardan fikir almak, tecrübelerinden faydalanmak, bakış açılarını görmek güzel ama sırf bunlarla hareket etmek yanlış zira o zaman başkalarının hayatını yaşamış olursun.

  Tüm bunları, yaşadıkları neticesinde elde ettiği kendi tecrübeleri ile harmanlayıp, kendi kararlarını kendi vermek ve uygulamak zorunda insan, kendi hayatını yaşamak istiyorsa şayet.

  İlahi dengeyi görmek, teslim olmak yada olmamak tamamıyla kişinin kendi vereceği karar. Tıpkı hayatıyla ilgili vereceği diğer tüm kararlar gibi.

  Benim şer gördüğümün ardında bile, yaşadığım anda ben fark edemesem de, zaman geçip, olayın verdiği bulanıklık durulup, görüşüm açıldığında, hayır olduğunu göreceğimi düşünenlerdenim, Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler diyenlerdenim…

  Liked by 3 people

 3. Geleni kabule geçmeye niyet etmek ile bırakmak salmak bir salınımı da beraberinde getiriyor, yine nokta atışlarını sevdim güzel insan 😊

  Liked by 2 people

 4. İşte benim de kestirip atıyor düşüncesinden ziyade çabala, altında ki hayrı gör. Geniş bak gibi düşüncelerim ve gel gitli hallerim oluyor. Yine de iyi ki varsın 😊

  Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s