Tercihlerim ile Kendine Ayar Çekme Üzerine…/ *The Pursuit of Happyness (2006)


Aslı nın Müzik Seçimi…

“Hallederiz, Hiç Kafanı Yorma!”

Dolunaya koşan bu günlere ve kıpraşmayan bana çok uydu bu şarkı; selam olsun sana ve Sertap ablaya…

Ya hayat beni zorla güldürmeye çalışıyor ya da ben kafayı sıyırdım gülen şeylere denk geldim sanıyorum! He ne oluyorsa iyi oluyor velhasıl! Çünkü bugün bayram! Erken kalktı çocuklar…

Fark etmemi sağladı bugün yaşadıklarım: ailem ve sevdiğim adam, tatildeler! Ben? Burada! Bence mevzuda bir yanlış var. Bence ben, yanlış insanlar ile bir arada olmaya çalışıyorum. Ve yüreğimin en derininden göğün en tepesine bir dilek yolluyorum, bu bayram vakti!

Yanında olmak için, benimle olmanın en büyük tercihi ve sağlamanın sağlanması için; tutunduklarımı bırakıyorum. Bir ekibin üyesi olmaya niyet ediyorum.

Ve umarım şu an yanınızda olanlar, en sevdikleriniz ve en istediklerinizdir. Eğer değilse, tercihlerinizi tekrar kontrol edin. Doğru tercih, mutlu ve neşeli yapar; bir bütüne tamamlar. Hadi hepimize üyeliğinizin neşesini yaşadığınız, tam tatiller ve bayramlar dilerim!

Hallederiz, hiç kafanı yorma sevgili! Amacım had aşmak değil. Sınırımı belirlemek sadece… Şu anımda doğru olmayan bir şeyler varın altını çizmek… Kendine hak gördüğünü bana çok görme demek. Belki, kendimce seçimlerime, seçtiklerime, seçeceklerime, seçmemem gerekenlere ayar çekmekteyim gibi gelebilir sana. Kızgınım evet, ama elimi tutmayan sana değil, tutmayan bir ele uzanıp elimin boşta kalmasına sebep olan seçimime kızgınım. O çıt sesi de sol kaburgamın içinden geldi, evet…

Bugünlük bu kadar.

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

The Pursuit of Happyness (2006) : 2006 yılına ait, yazar ve iş insanı Chris Gardner‘ın hayatını konu alan, THE PURSUIT OF HAPPYNESS 2006 adlı biyografik kitabından sinemaya uyarlanmış, biyografi ve dram filmidir. Türkçeye “Umudunu Kaybetme 2006″ olarak çevrilmiş. Yönetmen Gabriele Muccino, oyuncular Will Smith ve oğlu Jaden Smith. Senarist Steven Conrad. Oscar, Altın Küre dahil 12 galibiyet, 26 adaylık ödülü kazandı.

Bir yıl kadar evsiz kaldığı süreçte oğlu ile verdiği yaşam mücadelesini konu alır. Oğlunu götürdüğü kreşin duvarında gördüğü ve ilham aldığı afişten etkilenerek “Umudunu Kaybetme!” yazısına rastladığı o dönemde, tanrının mesajı olarak kabullenmiş ve çaresizliğini yenip hayata sarılması konusunda itici bir güç olmasıyla kitap ve film bu adı taşımaktadır.

“Hey baba, komik bir şey duymak ister misin? Boğulan bir adam vardı ve bir tekne geldi ve teknedeki adam ‘Yardıma ihtiyacın var mı?’ dedi. Ve adam ‘Tanrı beni kurtaracak.’ dedi. Sonra başka bir tekne geldi ve ona yardım etmeye çalıştı, ama o yine ‘Tanrı beni kurtaracak’ dedi, sonra boğuldu ve cennete gitti. Ondan sonra adam Tanrı’ya, ‘Tanrım, beni neden kurtarmadın?’ diye merakla sordu ve Tanrı cevapladı: ‘Sana iki tekne gönderdim, seni aptal!’.”

The Pursuit of Happyness (2006)

İlham arayan, umudunu kaybetmeden, buruk bir bayram yaşayan tüm desteksizlere bu mesaj gelsin. 120 dakika süren yapım, bizi gerçek ailemize kavuştursun! Yuvasında olanlara da saadetler diliyorum. Mutlu Bayramlar…

Aslı’nın Film Önerisi…

”İnsanın düşünenleri olmalı; merak edenleri, hesapsız kitapsız değer verenleri, uzakta olunca özleyenleri, sesini duyunca sevinenleri olmalı…”

Melih Cevdet Anday

Olmalı!… Ama…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s