Uyanamazsın, Bu Bir Rüya Değil!/ *Dead to Me (Tv Series 2019-2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Uyanamazsın, Bu Bir Rüya Değil!”

Sustuğun her an, sorularımı geçiştirdiğinde veya cevaplarını öteleyip beni bir başıma bıraktığında, neler hissediyorsun? Nelerden korkuyor ya da nelerden kaçıyorsun? (HalseyGasoline” adlı şarkı için hazırlanmış müzik videosuyla okuduğunda anlamı artacak bir içerik yazsıdır, bilgine.)

Hem bilsem ne olacak ki? Seni daha mı az severim? Seni tanısam ya da sende ki beni! Biz olamaz mıyız yani? Şimdikinden daha mı kötü olur ki her şey? Şimdi ki bizin nesi iyi, ki; sence de nelerin, kimin bozulmasından bu çekincen?

Beni bilinmeze hapsettiğinde daha fazla yahut en az bugün kadar mı sevilmeye devam edeceğimi sanıyorsun? Seni eksik tanımamı sağlamak, bende ki neyin yerini değiştirmeyeceğini zannıyla büyük bir yalana batıyorsun!

Kimim ben?

Sen kimsin?

Ya biz?

Gerçeği bilmenin bu kadar yorucu olduğu bir yolda kim yürümek ister ki daha fazla?

Biliyor musun, bu yolda önce beni, kaybettim… Sonra insanları, sevdiklerimi, ailemi… Elbette inancımı ve gücümü… Güvenimi ve neşemi daha sonra da… Şimdi; yolumu ve insanlığımı yitirmek üzereyim biliyor musun?

Ve hala susuyor musun?

Bence artık kus ama susma!

*Aslı’nın Dizi Önerisi…

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Dead to Me (Tv Series 2019-2020) : 2019 ve 2020 tarihinde yayınlanan 2 sezonluk, komedi suç drama türündeki dizi yine seçkin ve ödüllere doyamayan bir yapımdır. 5 Primetime Emmy ödülü dahil 52 adaylık, 3 galibiyet aldığı ödülü evine götürdü. 3. sezon onayı alan dizilerdendir. Yaratıcısı Liz Feldman. Netflix ürünüdür. Oyuncular Christina Applegate, Linda Cardellini.

İki dul kadın arasında geçen olayları kara mizah bir tarzda anlatılıyor. Keza dul olan sadece birisinin olduğunu sonradan öğreniyoruz. Ve Aslı’nda dul kalmasına sebep olanın, yas arkadaşı olduğunu… Ki, kısa 25-30 dakikalık bölümler bir avazda bitiyor derken sezonlar da tükenince ne zaman bu 3. sezon diye Google‘lıyorsunuz! Covid 19 salgını yüzünden ertelenen ve akabinde çekimlere başlanan 3. sezon çekimlerini bir bulut daha gölgeledi: Bu sefer başrol oyuncularından Applegatemultipl skleroz hastalığının ataklarıydı. 3. sezon sonbahar 2022 tarihinde planlandı, ancak net tarih halen paylaşılmadı.

Söz veriyorum; bölüm arasında bile WC ye giderken pause tuşuna basmak zorunda kalıp, gözünü bile kırpmadan seyredebileceğin bir dizi önerdim! Keyifli İzlemeler!

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Maşuk hasta olunca, aşık sıhhatinden utanırmış. Sızlamıyorsa için, ne sen maşuk’sun ne de o aşık..!”

Şems-i Tebrizi

Hayalden gerçeğe, rüyadan güne gelmelisin!

Uyanamazsın, Bu Bir Rüya Değil!/ *Dead to Me (Tv Series 2019-2020)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s