Son Taş Oynandı: Şah ve Mat!/ *Homeland (Tv Series 2011–2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

Çocukça Bir Küsmenin Bir Kaç Tık Ötesine Geçeli Epey Oldu be Reis. İçim, Sana Sırtını Döndü Sanki…

Hayaller bir yere kadar ve ümit etmek bir noktadan sonra boş geliyor. Çünkü ne kadar gözlerini yumsan, kulaklarını kapasan da; gerçekler omzuna dokunarak, tüm duyu organlarını kaçıp saklanmaktan vaz geçirip, devreye zihin ve ruhun fısıltılarını da katıyor. İlahi sistemin neferi olarak devam edebilmeni gerektiriyor.

Tüm gerçeği duyumsamanın tatlı sarhoşluğu; yönünü ve yolunu bulmana yardım ediyor. Buna gönüllü olunca korku ve endişe de kalmıyor. Tespitler, yargılar ve fantezilerden değil, yapman gerekenlerden kendi yoluna doğru akıyor.

Şaşırmışa benzemiyorsun!

Bunu biliyordun ya da umuyordun; değil mi? Bu günün geleceğini biliyor ve bu gün gelene dek sabır ve sükut ile bekliyordun. Evet, bazen de biraz hayallere dalarak , oyunlar oynuyordun. Sanırım bu olanlar, bu ana gelene dek olmuş olanlar; seni, olacağı mümkün olanlara taşıdı.

Ve sen, bunları, bu algıyı bilemeden ama en derinde biliyorken; şu ana geldin ve bu biliş düzeyine geçince, artık; biliyorsun ki geri dönüş yok…

Olsun be! Aslında şimdi her şeye, her olana bitene teşekkür zamanı!

Son taş oynandı!

Şah ve mat!

Aç gözlerini artık; sistem mi mat oldu, sen mi?

Tüm taşları tekrar kutuya koy, hepsini…

Tekrar taşlar dağıtılıncaya, yeni oyun başlayıncaya dek bir soluklan, yenilen, özümse tecrübelerini ve hazırlan; yeni deneyimlere!

Başardın; ya yenilmeyi ya da kazanmayı! Sadece şunu anla ki; ikisinin birbirinden farkı yok. Önemli olan; oyunda kalmandı; Ve sen bunu başardın!

*Aslı’nın Dizi Önerisi

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Homeland (Tv Series 2011–2020): 2011-2020 tarihleri arasında 8 sezondur devam eden, ödülleri bol dizidir. Casusluk/psikolojik/siyasi gerilim türünde bir yapımdır. İsrail yapımı gerilim tv dizisidir.

Komplo teorileriyle süslenmiş, yanında bonus olarak gerilim/dram ve gizemi de bulabileceğin bir dizi. Ve koltuğunda hiç sıkılmadan tırnaklarını yedirtir. İlk sezon için bir çok adaylık ve ödülleri evine götüren dizinin her sezonu için övgü alması şaşırtıcı bir özellik değil elbette. Orijinal dizinin website linkini paylaşıyorum: meraklılar için; mavi yazıyı tıklayın lütfen…

Aslında şu önerdiğim dizilerden de seyrettiklerine bir yorum yapsan ne şık dururdu burada! Neyse, iyi izlemeler!

Aslı nın Dizi Önerisi…

“Sadece gülümsemeni al gel yanıma. Bende bütün acılardan ziyadesi ile var. Merak etme dün senindim, bugün de seninim, öbür gün borcum olsun. Söz yaşarsam yine seninim…!”

Nazım Hikmet den…

Yani kısmet!

Son Taş Oynandı: Şah ve Mat!/ *Homeland (Tv Series 2011–2020)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s