Ya Seversin Ya Da Sevmezsin!/ *Six Feet Under (Tv Series 2001-2007)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Bu Kadar Çok Denemek Zorunda Değilsin!”

Kendini sevmezsen; kim sever ki seni! Sevilen ve güvende olmayan çocukluğun ile hep sevilmek için çaba göstermekten, kabul görmek için kendini paralamaktan; gün gelir bıkarsın! Ve bırakıverirsin tutunduğun her şeyi, her birini, hepsini!… (Colbie CaillatTry” adlı şarkının müzik videosu eşlik etsin yazıya.)

Öyle çöreklenir içine bir yılan ya da hiç koşulsuz sevilmemiş yüreğine beş beden dar gelen o ruh. Ret edilmenin acısıyla o kocaman hımbıl, sakil, çirkin şeye; canavara söylenirsin… Küfredersin; tekmeler, suçlarsın… “Hep senin yüzünden” dersin. “Senin çirkinliğin yüzünden…” Sanki güzel olsa sevilecekmişsin gibi gelir sana!

Narin ve meleksi güzelliği düstur alırsın kendine ama alış verişe dönen ilişkilerin, vermediğinde biter. Almadığında da, “Eyvah ben de bittim!” sanırsın ki, bitmemişsindir Aslı’nda.

Belki sadece tükenmişsindir… Çünkü sevgi, stanttan aldığın ürünü, kasada okutup bedelini ödemek değildir. Çünkü sevgi, güzelliğin ile uyumlu olman yahut da onaylanman ile de ilgili değildir.

Öylesinedir… Ve ne olursa olsun, ne yaparsa yapsın seversin, sevilirsin. Sevginin muhasebesi tutulmaz, hesabı yapılmaz. Ya seversin ya da sevmezsin… Budur yani.

Muhasebeli sevgilere başlamışsan: Rakamları tutturmaktan zihnin allak bullak olur. Karışır defterler.. Kim kimdi, ney neydi derken kalemin de biter, sayfaların da!

Kalırsın öylece… Susarsın… İçindeki canavara bakarken… İçine merhamet duygusu dolar bir gün: Der top olmuş o kocaman haline acır, gider başını okşarsın; canavarının! Yüzünde ki yaşların izleri hala ıslakken, o somurtan çirkin yüz de gülümser aniden sana! Ne yapacağını şaşırırsın. Yanına oturmak istersin, gövden minicik kalır. Şaşırırsın.

İlişkilerde sevgilerin muhasebesini tutan O kocaman canavar ile ne yapacağını bilemez… Başını dirseğine yaslar ağlarsın.

Sarıl ona! O senin masalında ki kurbağa prens; öp onu! Bak gördün mü? Küçücük bir kız çocuğu oldu şimdi.

Tut onun elini ve bir daha sakın bırakma!

*Aslı’nın Dizi Önerisi

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Six Feet Under (Tv Series 2001-2007) : 2001-2007 tarihlerinde yayında olan ve 5 sezon süren dizi, ödüllü dram komedi türünde eserdir.

Cenaze evi işleten ve o binada ikamet eden ailenin etrafında dönen olaylar kurgusu ile kara mizah bir aile dizisidir. O yıllarda çok beğeni almıştır.

Eh vaktin de varsa biraz, ailecek seyredecek arayışlar içerisindeysen… Daha ne bekliyorsun? Aç ve izle! Keyifli zamanlar…

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Sustu Bir şey demedi. Sitenin öteki tarafına dolanıp eve girinceye kadar sustu Ayperi; adımlarıyla, ağzıyla, yanaklarıyla, elleriyle.. En çok da gözleriyle sustu..”

Hasan Ali Toptaş – Kuşlar Yasına Gider Kitabı

Sustu…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s