Uluorta Sevilmeyen Her Kadın, Gider!


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ama Giderek Yaşlandığımı Hissediyorum!”

Deep Purple grubunun “Soldier of Fortune” adlı şarkına hazırlanmış müzik videosunu dinlerken yazıyorum bu satırları, sen de öyle dinle…

Her kadın sevilmek ister. Her kadın sevilmekten mutlu olur. Her kadın sevildikçe güzelleşir. Her kadın sevildikçe mutlu olur. Her kadın sevildikçe umudu olur.

Sahip olamadığımız sevgilere mi tutunup ayakta kalıyoruz acaba? Çünkü sevmenin ve sevmeye devam etmeninin dışında ki hiçbir dal tutunacak kadar köklü ve sağlam değil. Anları biriktirmek, bir ipe dizmek, tespih yapıp çekmek aşk ile mümkün. Beden eskiyor ama yürek ilk gün ki gibi!

Erkek, sevmek istiyor… Sevmenin büyüsü ile sarhoş olmak istiyor. Tek bir gün esrikliğinden ödün vermeden yaşayabiliyor ancak. Sevdikçe tükenen bir bedene sahip ama. Eksilen günlere, acıyan mevsimlere pas atıp, bitiyor. Bitiriyor.

Tüketen ve başlatan bir sevginin en iyi kısmı başlangıcı değil. Sonu hiç değil. Elbette orta noktası oluyor! Yüreğini ezme minik martı! Ekim’de  değil… Daha değil!

Vazgeçiyorsun, öylece… Günün birinde artık bir nedene bile tutunmaya gerek görmeden hem de! Sadece yorulmuş olduğuna kanaat edip, duruyorsun. Olduğun yerde! Bir adım daha atmak istemeden… Tek yapabildiğin; bir parça hüzün, tek damla bir yaş ki pınarından akmıyor bile, omuz silkip “Peki..” demek ve pes etmek!

Yüreğimde yaşayan ve açlıktan çırpınan o karga, dönüştü! Bir martıya… Denize tutkun, güçlü sesiyle ama berbat sesiyle yaşamayı öğrenmeye çalışan, koca kanatlarıyla uçmayı denemekten bıkmayan bir martı! Bembeyaz bile değil üstelik.. Biraz kirlenmiş, eskimiş, esrik bir martı…

Çünkü kadın sevilmeye tutkunken, ilan edilmezse sevdası, bir kaç çırpınıştan sonra bırakıveriyor kanat çırpmayı… Ve rüzgarda süzülüyor öylece… Deniz ona kollarını açıyor, bir tık daha ve…

Sevilmeyi ister bir kadın. Sevmek ona yetmez!

Ama bir kadının en gizli isteği; uluorta sevilmektir!

Aslı’nın Maviye Kıyısı…

“Bir renk değildir; mavi bir huydur bende!”

Edip Cansever

Başımı yaslarım maviye…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Uluorta Sevilmeyen Her Kadın, Gider!” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s