Ruh’sal Doğum Günü Partim!


Aslı nın Müzik Seçimi…

“Bu Yol Benim Yolum!

Dün gece sancılı bir doğumun ardından,  bu sabah öğleye yakın bir saatte, evet 2019 yılında 8 gün erken dünyaya tekrar geldim. Elbette kafa kağıdında yazan tarih baki. Yani 1 Ekim de kutlamalar yapılacak! 8 gün 8 gece sürecek bu yılın partisine -sadece benim katıldığım yaşam partim!- gizlice size duyuruyorum, gizli  2019 doğum partim için, 🎂 tebrikleri sanal almaya karar verdim. 🎁

Yeniden doğmak mükemmel bir his, oysa bazı yıllar bu hissi kaçırarak geçirmişim koca seneyi, ne kayıp ama! En iyi kutlama, en iyi doğum; kendi çığlığın ile olanmış!  Minicik ve çok hassas bir bebeğim daha, 8 gün biraz serpilmeme ve yepyeni bir senaryoyu yazmama yeter ise Ekim’e girdiğimiz gece, iki buçuk saat sonrasında,  “motor!” diyeceğimi umuyorum.

19’un uğuru yanımda yine, 21’in tılsımı ve 22’nin mucizesi, daha ne isteyeyim. Ben bir kız çocuğuyum. İsteklerim bitmez ki ve bu yazıyı sevinçten sitenin tamamının sezonluk hırkalar ile cafede oturduğu ama benim havuz başında bikinimle güneşlenirken yazıyorum üstelik. “Love of autmn” diye hazırlamış olduğum müzik 🎶 listem eşliğinde.  Cips de aldım kendime! E kutlama abur cubursuz olmaz ama di mi?  🎉

Eh anladım bu sene çılgınca geçecek,  sakince, huzurlu ve yüzümde tatlı tebessümüm ile… Ki eminim çok merak konusu olacak yüzüme yapışan bu tuhaf gülümseme 😊 ve fakat bence yakıştı.

“Bazen herkes incinir..

Bazı günler herkes incinir…”

Hadi kadeh kaldıralım … Ey sevgili, en sevgili!  Seni sevmek ve sevilmek bu kadar mı yormuş beni. Senin ki; kavruk adamın savruk sevgisi…

Ben bu sene, sevgi olmaya karar verdim. Sevginin kendisi. Mutluluğun kendisi. Şansın kendisi. Mucizenin kendisi. Hayallerimin hepsi. Müziklerimi yaratan olmaya karar verdim. Bunu nasıl mı başardım? Dersimi alana kadar sabırla her an emeğimi, sevgimi, ilgimi, hayallerimi, göz yaşlarımı, tüm incinebilirliğimi ve tüm hücrelerimi vererek elbette.

Bütün diplomalarda çok uzun ızdıraplar gizli değil midir… Kısa sürdü dediğiniz yaramazlıklar da vardır.  Sıkıcı dersler, neşeli teneffüsler…  Ağlamalar,  kahkahalar… Azarlar, cezalar, kırık notlar, tekrarlar, kayıplar,  aferinler, birlikler, tek başına bırakılmışlıklar, tercih edilmemişlikler…  Davet edilmediğini fark ettiğin partiler, gruplaşma sonucu kimsesiz hissettiğiniz hafta sonları olmuştur.  Kalp kırıkları ardından sürprizli, sınıfın en yüksek notunu aldığınız, en kıl öğretmenin en gıcık dersinin sınav notunu açıkladığı ve tebrik ettiği anlar ve o anların şaşkınlığı yüzünüzü güldüren bir sevinç ile gelip sizi bulmuştur.

Bu gün kutlu bir gün, benim 2019 da ki ruhsal doğum günüm!

“Annem çok küçükken öldü,

Beni öp, sonra doğur beni ..” Cemal Süreya

E çok uzattın dediğinizi duydum ama… Velhasıl burada ki en değerli okuyucular ve sevgili evren, hediyelerimi bekliyorum.  Doğum günü partisi hediyesiz olmaz, di mi di mi?

Edit: Senaryom için önerisi olan ?

Screenshot_2019-09-22-13-47-02-1

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s