11. Sezon Son Bölüm, Final Yazısı!


screenshot_2016-11-09-08-35-52-1
Aslı’nın Mottosu…

Seni Seviyordum, Hala Seviyorum.

O zamanlarda seni sevmek beni kendimle tanıştırdı. Diğerlerini ve özellikle beni affetmemi sağladı. Bana zarar veren, beni inciten hepsini, yavaş yavaş affetmek beni daha güçlü ve özgür yaptı. Tanrının bile bana merhamet ettiğini düşünmeye başladım. Ve elbette minik mucizeler belirmeye başlayınca hayatımda; bu şahaneydi. Seninle beraber sevilebilir olmayı keşfetmek de şahaneydi!

Sevmek, İnsanı İncinebilir Yapıyor.

O hassas ruh incinmeye devam etmeyi işkence olarak algılıyor.

Ruhum, sende huzura kavuşsa da, ruhuna en yakın olmayı başarsa da, seni yaşamda başka arzulardan vazgeçiremeyeceğini anlasa da, zihnim beraberliğimizi taçlandıracak sözlerine hiç denk düşmedi. İşte bu yüzden seni kendimden uzaklaştırdım. Yine de sevmeye, seni sevmeye devam ettim.

Hatırla; Seveceğimiz Kişileri Biz Belirleyemiyoruz.

Yüreğimizin, ruhumuzun bir başka düzene hizmet ettiğini böylece öğrendim. Bu, bana yaşama hükmedebileceğimi düşündürdü.

Seni rahat bırakmam gerektiğini söyleyen o fısıltılara da daha fazla kulaklarımı kapatamadım. Seni ve sevgimi özgür bıraktım. Elbette senden ilk uzaklaşmam korkunç acıydı. Ama organizmamız yaşama bağlı ve bizi bir şekilde hayatta tutacak çözümler üretiyor. Keza o acılar beni öldürmedi.

Elbette ilişkimizde ki met-cezir de öldürmeyip aksine acıyı bile sevmeme neden oldu. Nihayetinde senin neden olduğun acıyı sen diye sevdim. Biliyorum bu anlattıklarım inanılmaz şeyler, duygusal saçmalıklar; senin  için!

Ancak senin çağrılarına kayıtsız kalamadım. Acıma son vereceğini düşünerek tekrar ve tuhaf bir şekilde seninle yeniden görüşmeye başladık. Ruhumu sana karşı kayıtsız olması için çok tekmeledim, yumrukladım. Sana gelmenin sevincini yaşayan ruhum, senden gidince de sevinmeyi öğrendi.  Bu arada zihnimi de eğittim. Bu savaşlarım sırasında gitgide sessizleştim.

Susarak Seni Sevmeye Devam Ettim.

Bana her seslendiğinde tıpkı beş yaşımda olan halim kadar hassaslaşmaya başlıyorum, bu konuya halen bir çözüm bulabilmiş değilim.

Bu Sabah, Acımı Taze Tutacak O Seslenişi Yineledin.

Öyle muhteşem bir şey ki o ses, duyduğum an; o kavruk kokun burnuma geliyor. Çok ender gülümseyen o gülüşün; gözlerimde beliriyor. Seni hala seviyorum. Sanırım seni sevmeyi seviyorum. Bilmiyorum. Tek bildiğim ve en büyük korkum; daima seni sevmeye devam edeceğim…

one-sunny-spring-day-2560x1600-wide-wallpapers-net
Aslı’nın Güneşi…

Sevgimin Beni Güçlü Kıldığını Bilsem Dahi, Bana Artık Seslenme!

Beni duyduğunu biliyorum. Zihnimi duyduğunu, yüreğimle iletişimde olduğunu biliyorum. Ruhuma sahip olmanın sana güç verdiğini de biliyorum. Ama lütfen artık benden her şeyini sakın!

Bana hiç bir borcun yok! Yürek bağımı şimdi kesiyorum! Yaşamda, hayatta kalacak kadar beni büyüttün; şimdi doğdum ve bağımızın kesilmesi gerekiyor. Elimde ki makastan korkma, n’olur! Eğer daha fazla sana bağlı kalırsam çürüyeceğim. Kesiyorum aramızda ki o göbek bağını…

Seçimler; ey sevgili! Elbette beni büyütmeyi de seçebilirsin! Ya da bu ormanda bir kurt sürüsüne denk gelip, merhamet tanrısı beni kutsamışsa bir kurt tarafından da büyütülebilme şansım da var! Haklısın bu bir mucize olurdu…

Hatırlasana ey sevgili, senden benim için bir masal yaratmanı istemiştim; yarattın da… Seçim senin! Hangi mucizeyi seçersen seç; ben senden gelene razıyım!

Bakalım Daha Neler Olacak; Gökten Üç Elma Düşene Dek…

Biz, hani o çok tuttuğundan; 5. 6. sezonu çekilen diziler gibiyiz. Tam her şey bitti diye yazarken yine 12.sezonu düşünüyorum.

Affet beni sevgili, makas kimin elinde bilmiyorum, kimi ya da neyi kesecek bilmiyorum. Dizi yayından kaldırılacak mı, devam edecek mi bilmiyorum. Bize ne olacak bilmiyorum, sana ne olacak bilmiyorum. Bildiklerimi bilmek istemezsin, sadece bunu biliyorum.

“Her kelime, sessizliğin üzerinde gereksiz bir leke gibidir.”

Beckett

…..

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s