Deniz Kıyısına Gidelim!/ *Last Night in Soho (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Yalnız Olduğunda ve Hayat Seni Yalnızlaştırdığında!”

Downtown adlı şarkının Anya Taylor-Joy tarafından seslendirildiği, günün önerisi “Last Night in Soho 2021” soundtrack ve filmin sekanslarıyla hazırlanmış MV. Aktristi fazla sevdiğim de doğrudur. Hadi mayısa veda edelim. Ve hatırla, yalnız olduğunda ve hayat seni yalnızlaştırdığında ve hatta tüm dertlerini unutabilmek için şehir merkezine gidebilirsin.

“Bir insanın artık gidebileceği hiçbir yeri olmamasının ne olduğunu biliyor musunuz?”

Suç Ve Ceza – Dostoyevski

Kalabalık şehir merkezine yazın ortası gidip ne yapacaksın? Denize kıyısı olan evlerde bir bekleyenin varsa durum başka tabi.. Tüm mevsimlerde yüreği deniz olanlara yanaşın hatta iskele atın. Keza bana bir yürek kıyısı yeter.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Last Night in Soho (2021) : Türkçeye “Soho’da Dün Gece 2021” olarak tercüme edilmiştir. Yönetmen Edgar Wright aynı zamanda senarist Krysty Wilson-Cairns ile ortaklaşa yazmıştır. İngiliz yapımı, psikolojik korku gizem gerilim dram filmidir. Oyuncular Thomasin McKenzieAnya Taylor-JoyMatt Smith, Michael AjaoTerence Stamp, Diana Rigg. 2020 tarihinde ölen Diana Rigg ve Margaret Nolan adlı aktrislerin  son filmdir, yayına girmeden vefatlarından dolayı adlarına ithaf edilmiştir. Yapım, BAFTA, SIYAD ödülleri dahil 16 galibiyet, 61 adaylık ödülü kazandı.

Moda tasarımcısı genç kadın, zaman kaymaları yaşar ve 1960’lı yıllarda yaşayan şarkıcı bir kadının hikayesini takip etmeye başlar. Aslı’nda güncelde yaşadığı ev, o kadına ait büyük sırlar saklamaktadır.

“Beni kurtaramazsın! Kendini kurtar…”

Last Night in Soho (2021)

İnsan ruhu halen gizemini korumakta ve her nasıl oluyorsa bazen bu tür olayları yaşayanları duyabiliyoruz. Ve sanırım ruh, radyo frekansı gibi bir sinyal verebilmekte ve aynı frekansa sahip kişiler de bir birleriyle, günümüzde alışık olduğumuz iletişim cihazları olmadan da iletişim kurabilmekteler. Bilim kurgunun formülünü açıklamaya çabalamamı anlayışla karşılayacağını umuyorum. Yaz mevsimine başladığımız bu saatlerde bu filmi izleyelim mi?

Aslı’nın Film Önerisi…

”Temiz olmayan bir vicdanla iyi yazı yazılmaz.”

Stefan Zweig

İyilerden ol, öteye pirim verme.

Deniz Kıyısına Gidelim!/ *Last Night in Soho (2021)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s