Zihnin Gerçekle İmtihanı!/ *The Woman in the Window (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ölmeye Vakit Yok!”

Bir Billie Eilish şarkısı daha; “No Time To Die” adlı şarkısı için üretilmiş MV da dediği gibi bundan böyle benim meselem değilsin… Der ve rahatlarsın. Koca haftayı bitirdik hatta havaya düşen cemre baharı müjdeliyor ve İstanbul öğle vakitlerinde yürekleri ve dahi betonları ısıtıyor. Aldatılmanın en acı tarafından yani kandırıldığını nihayet idrak edip kabullendikten sonra inancını ve iradeni bir daha sorguluyorsun; zihni inancının gerçekle kesişmesini… Ve artık biliyorsun; kaybettiği kan, sana borçlu olduğu kan.

“Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme, sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.”

Bob Marley

Kurtarılmayı arzulayan herkimse gibi bir mağdur bulur ve onun kahramanı olmaya çalışırken anlarsın ki kimi kurtarırsan kurtar kendinden taraf olmadığın sürece hep yenilen olacaksın. Ve her seferinde bayrağın onlar tarafından bir kez daha param parça edilecek. Ne zaman ki ayağa kalkar ve kendi payeni eline alırsın ki yaşamın adaleti o an seni gösterir, işte o gün topraklarında özgürce yaşayacaksın!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Woman in the Window (2021) : Takma adı A.J. Finn olan yazar Daniel Mallory tarafından yazılan The Woman in the Window 2018 adlı romanına dayanır. Senarist Tracy Letts. Yönetmen Joe Wright. Amerikan yapımı, psikolojik gerilim suç gizem dram filmidir. Oyuncular Amy Adams, Anthony MackieWyatt RussellBrian Tyree Henry, Gary Oldman, Fred Hechinger, Julianne Moore, Jennifer Jason Leigh. Film 100 dakika sürer ve 6 adaylık ödülü kazanmıştır. Netflix ürünüdür.

Agorafobik bir kadının panik ataklarıyla başa çıkmaya çalışırken gözetlediği apartman dairesinde bir suça tanık olmasıyla gelişen olayları konu alır.

 “Evimizi izlemeyi bırak yoksa polisi ararım.”

The Woman in the Window (2021)

Gördüğünü, duyduğunu gerçek sanan zihinle nasıl başa çıkabilirsin? İnancını iknaya gelenlerin kanıtlarını ispat etmelerini izlerken hala kendinden taraf kalabilir misin? Tarafsızlığını yitirdiğin her an, kan kaybettiğinin farkında mısın? Asıl gerçeğe hazır olana dek zihnin manipülasyonuyla oyalanmaktan vazgeçmek nasıl mümkün? Çünkü gerçeğe hazır olmadan bize sunulmayacağını biliyor musun? Gel bu soruların filmini izleyelim bu gece…

Aslı’nın Film Önerisi…

“Sen hüzünlüsün diye dünya durup sana yol vermeyecek…!”

Doğan Cüceloğlu

Yolunu ve ritmini takip ederken beni de takip etmeyi unutmayasın…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Zihnin Gerçekle İmtihanı!/ *The Woman in the Window (2021)” üzerine 7 yorum

  1. Aslı’nda aynı göğün ve aynı toprağın insanı olmak böyle bir şeydi sanırım; güzeli güzelde güzellemek! Selam olsun o güzel yüreğine… 💞

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s