Ötesi Teferruat!/ *And Just Like That (TV Mini Series 2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Çünkü Sadece Aşk Böyle Acıtabilir!”

Geldi Pazar gününe hazırlanmış içeriğim; İngiliz müzisyen Paloma Faith tarafından seslendirilen “Only Love Can Hurt Like This” adlı şarkısının orijinal akustik versiyonunu içeren müzik videosunu güne bıraktım. Kış güneşli bir İstanbul umut veriyor, az da ferahlık… Aşkın kendilik halinde kalman dileğiyle…

“Kendime yalan söylemeye başladığımdan beri, kimseye inanmıyorum.”

Time of the Gypsies (1988) / Dom Za Vešanje (1988)

Hislerin oluşturduğu duygu durumlarla algıladığımız hayatın yalandan ötesine ulaşabilen var mı? Gerçeğin ne olduğunun önemi yitip gidiyor duyguların parmak uçlarında… Çünkü günün sonunda sana kalan gördüğün, duyduğun veya yediğin değil yüreğinde duyumsadıklarınla yastığa nasıl baş koyduğun oluyor. Bedenin ve zihninin sıhhatini ruhuna işleyenler belirliyor. Anlaşılmalı ki eni sonu ruhu hoş tutmalı. Ötesi teferruat!

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

And Just Like That (TV Mini Series 2021) : Yönetmen ve senarist Michael Patrick King. Amerikan yapımı, romantik komedi drama dizisidir. Yazar Candace Bushnell tarafından yazılan 1994 tarihinde yayınlanan seri kitaplarından sonuncusu Is There Still Sex in the City? 2019 kitabına dayanır. Yaratıcısı Darren Star dizi ve seri filmler olarak bilinen Sex and the City yapımlarının devam dizisi olarak 10 bölümlük yeniden uyarlamadır. 3 Şubat 2022 tarihinde yayına giren serinin bölümleri 45 dakika sürer. Sex and the City 2 (2010) filminin 11 yıl sonrasını konu alır. Oyuncular Sarah Jessica ParkerCynthia NixonKristin DavisMario CantoneDavid EigenbergWillie GarsonEvan Handler, Chris Noth, Sara Ramirez, Sarita Choudhury, Bobby Lee. İlk üç bölüm çekildikten sonra 21 Eylül 2021 tarihinde pankreas kanseri neticesinde 57 yaşında ölen Garson, diğer bölümde mektup bırakıp seyahate giderek dizi çekimleri onsuz devamı etti. Dizinin önceki yapımları; Sex and the City (TV Series 1998–2004), Sex and the City (2008), Sex and the City 2 (2010).

Şehirde yaşayan 30 yaşlarındaki üç kadının kariyer ve arkadaşlık ve aşk hayatlarını anlatan hikayenin devam yapımı olan seride 50 yaşlarına varan bu kadınların hayatlarının arkadaşlıkları ve ilişkilerinin bir sonraki aşamasını konu alır.

30’lu yaşlarda birlik olmanın veya mentorsuz ilerlemenin pek mümkününü göremeyiz ta ki bir gün tek başına kalana dek. Yalnızlık elimizde var olan meziyetlerin ışığına gölge veren diğerlerinin gitmesiyle bizi ürkütse de, o krizi atlattığımızda ışığımızı yansıtabilecek özümüzün farkına varırız. Diziyi 90’lı yılların sonunda izlemeye başladığımda arkadaşlıkların ve birliğin önemli ve vaz geçilmez olduğuna inancım bakiyken şimdi asıl yaslanacağın tek kişinin ben olduğunun ayrıma vardıracak deneyimlerle baş başayım. Buradan yola çıkarak diyebilirim ki; en iyi arkadaşın olmayı başarmalısın ve en iyi versiyonun. Sadece sen varsın, ötesi teferruat…

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Sadık bir arkadaş, on bin akrabaya bedeldir.”

Euripides

Kendine sadakatin tamsa arkadaştan yana şanslısın demektir…

Ötesi Teferruat!/ *And Just Like That (TV Mini Series 2021)” üzerine 12 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s