Gerekeni Gerektiği Anda Yap!/ *In Bruges (2008)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Umarım Herkes Kaçarken Sen Kalmayı Seçersin!”

Amerikalı müzik grubu OneRepublic tarafından seslendirilen “I Lived” şarkısında bize çok güzel mesaj veriyor: “Hayat pişmanlıklarla uyanmak için çok kısa. O yüzden sana iyi davrananları sev, sevmeyeni affet ve her şeyin bir nedeni olduğuna inan. Eğer fırsatın olursa, değerlendir. Hayatını değiştirecekse bırak. Kimse kolay olacağını söylemedi, sadece buna değeceğine söz verdiler.” Ve bu şarkı için hazırlanmış MV sevilen birçok filmin uygun sekanslarının birleşiminden oluşturulmuş. Hadi bakalım bize sunulan hayata odaklanmaya…

“Nasıl bu kadar zalim oldun?” diye sorana “Kimsenin sesi çıkmadı, ondan.” demiş.

Nemrut

Zalimin zulmüme karşı açılsın o en sevdiğin müzik ve dans edelim her kırılmış anımıza rağmen, özgürce. Çünkü hayat gerekeni gerektiği anda yapmaktır, Aslı’nda! Ve umarım O hadsize iki çift lafı da esirgemezsin, tam vaktinde.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

In Bruges (2008) : Yönetmen ve senarist Martin McDonagh. Amerikan İngiliz ortak yapımı, kara komedi suç filmidir. Oyuncular Colin Farrell, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes . Belçika, Bruges şehrinde çekilen film 107 dakika sürer. Yapım Oscar, Bafta, Altın Küre dahil 55 adaylık, 25 galibiyet ödülü kazandı. Nobel ödüllü İngiliz oyun yazarı, senarist, yönetmen Harold Pinter tarafından yaratılan “The Dumb Waiter 1957” tek perdelik oyunla ve  Nicolas Roeg tarafından yönetilen “Don’t Look Now 1973” filminden referanslar içerir.

Ortalığın karışmasına sebep olan iki İrlandalı tetikçinin gizlenmeye çalıştıkları yabancı bir şehirde yaşamı sorgulamaya kalkmalarını konu alır.

“Onları öldürdükten sonra, silahı Thames Nehri’ne düşürdüm, Burger King’in banyosunda ellerimdeki kalıntıları yıkadım ve talimatları beklemek için eve yürüdüm. Kısa bir süre sonra talimat geldi. “Defolun Londra’dan, sizi aptal pislikler. Brugge’e gidin.” Bruges’in nerede olduğunu bile bilmiyordum.”

In Bruges (2008)

Bu akşam neşeli ve ince mesajlı 107 dakika geçirmek isteyenlere şiddetle öneririm ancak bir şartım var; sonrası bana yorum yazın! Keyifli seyirler…

Aslı’nın Film Önerisi…

“Hiç kimseyi, başkalarının anlattığı hikâyelere göre yargılama çünkü herkes hikâyeyi kendi tarafınca anlatır.”

Platon

Hikayemi benden dinle ötesini sal gökyüzüne!

Gerekeni Gerektiği Anda Yap!/ *In Bruges (2008)” üzerine 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s