Bırakabilmenin Erdemi!/ *Krays: Code of Silence (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ama Çok Soğuk!”

Tom Odell tarafından dile getirilen “Another Love” adlı şarkının müzik videosuyla ayazı, hayali baharın güneşiyle ısıtmaya çalmanın, başka bir aşkta tükenenlerin kokusunu duyuyor musun?

“Her sabah bir çocuk uyanır içimde. Her şeye inat gülümseyerek. Umursamadığımdan değil, duyumsadığımdan hayatı.”

Nazım Hikmet Ran

İnsan yaşamında önemli erdemlerden biridir bırakmak, gitmek. Ülkemde ise daha çok tutunmak, bırakmamak fiili icra edilir ki bırakamayanı hem bodur hem çocuk kaldıran derin mevzular, kişiyi de müphem bırakır. Ama halkım birbirine tutunan siluet resimlerini sever. Pazartesinin hatırına niyet edebiliriz, çocukluğu bırakıp yetişkin olmaya! Büyüyemeyen ikizlerin film yazısını yayınlamıştım, işledikleri suçun zamanından fazlasını ve hatta ömürlerini hapishanede tamamlamalarına neden olan dedektifli film de bugüne gelsin.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Krays: Code of Silence (2021) : İngiliz yapımı, suç , dram filmidir. Yönetmen Ben Mole, senarist Luke Bailey. Oyuncular Alec NewmanAndrew TiernanIan SharpMichael HiggsRonan SummersStephen Moyer. Aralık 2021 tarihinde vizyona girdi. Film 97 dakika sürer.

Şimdiye kadar Londra’da organize suç kayıtlarına geçmiş 29 Londralı gangster çetesinden biri ve hatta çoğu o çetelerle ilişkide olan, nam salmış efsane Kray kardeşler. The Kray Twins olarak tanınan karakterleri yakalamayı takıntı haline getiren Dedektif Nipper Read adlı gerçek bir polisin cephesinden anlatılan bu filmin hikayesidir. 1965 tarihinde yakalamaya ramak kalmışken elinden kaçırması ve sonrasındaki hırsı konu alır.

“Sonuçta drama nedir; hayatın sıkıcı kısımların kesilip atılması.”

Alfred Hitchcock

Kardeşlerin dramasının her iki yüzünü de izlemek isteyenler için mavi kelimelere linkler bıraktım. Hapishanede geçen 30 yıl, kardeşlere 4 de kitap yazdırmış. Ve elbette edebiyat ve sinema dünyasında kurgusal efsane gangsterler de yaratıldı. Ancak gerçek karakterlerin tadı başka oluyor. Buraya yakında izleyip bitirdiğim Krays kardeşlerin filmi LEGEND (2015) de ekleyeyim.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Oku Albayım oku. Bizde, herkese yetecek kadar utanç var…”

Oğuz Atay

Dikkatli oku ama.

Bırakabilmenin Erdemi!/ *Krays: Code of Silence (2021)” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s