Yaşam Yoldur, Varmak değil!/ *Legend (2015)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ne Söylemek İstiyorsan Söyle Geri Dönmeyeceğim!”

Amerikalı Kevin ve Jeff Saurer kardeşlerden oluşan grup Hippie Sabotage tarafından seslendirilen “Devil Eyes” adlı şarkının, bugünkü film önerimde yer alan karakterlerden Frances ve Reggie’nin yer aldığı sekanslarla hazırlanmış müzik videosudur. Kaderin elleriyle seni kendi yoluna çekiştirmesine fırsat kalmadan aşkın büyüsüyle bilinçle sandığı o seçimi yaparsın.

“Suçlamak, anlamaktan daha kolaydır. Anlarsan, değişmen gerekir.”

Peyami Safa

Kaderin mi seni o seçime doğru ittirir yoksa seçimim mi o kaderi önüne serer paradoksunu buraya bırakalım. Keza hayatın bu cevaplanmayan karmaşasında mesele olaylara gösterdiğin tavırdır. İşte bu tutumundur tek gerçeğin. Bunu da böyle anla lütfen.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Legend (2015) : Yönetmen ve senarist Brian Helgeland. İngiliz Fransız ortak yapımı, biyografik suç gerilim filmidir. Yazar John Pearson tarafından yazılan The Profession of Violence: The Rise and Fall of the Kray Twins 1972 kitabından uyarlamadır. Oyuncular Tom HardyEmily BrowningDavid Thewlis, Christopher Eccleston, Colin MorganChazz PalminteriPaul BettanyTara Fitzgerald, Taron Egerton ve şarkıcı Duffy. Türkçeye “Efsane (2015)” olarak tercüme edilmiştir. Yapım 131 dakika sürer. Film, National Film Awards, Sattelite dahil 6 galibiyet, 12 adaylık kazandı.

Londra’nın en ünlü gangsterleri, ikizler Reggie, Ronnie ve ağabeylerinin de olduğu Kray kardeşlerin gerçek hikayesine dayanmaktadır.

“Tanrı bu hayatı kabul edip etmediğimizi sormuyor. Başka seçenek yok. Hayat sana mecbur. Tek seçim, onu nasıl yaşadığımızdır. Ya da değil. Bu da bir seçim.”

Legend (2015)

Bazıları Ronnie Kray olmak için doğar ve bazılarının üzerine Ronnie Kray’ı ittirir.” repliğine de bayıldım. Sanırım kaderine razı olmak yaşamını kolaylaştırıyor. Zorlamadığın o nehirde akışta, çırpınmadan yol alabilmeyi başardığında gideceğin noktaya gitmenin öneminin olmadığını da anlayıverirsin. Yaşam yoldur, varmak değil.

KRAYS: CODE OF SİLENCE (2021)  Efsane Kray kardeşler; The Kray Twins olarak tanınan karakterleri yakalamayı takıntı haline getiren Dedektif Nipper Read adlı gerçek bir polisin cephesinden anlatılan filmin hikayesidir. 1965 tarihinde yakalamaya ramak kalmışken elinden kaçırması ve sonrasındaki hırsı konu alır.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Sessiz insanlar en gürültülü zihinlere sahiptir.”

Stephen William Hawking

Kaderine karşı koymaya çalışmadığında zihin de sakinleşir.

Yaşam Yoldur, Varmak değil!/ *Legend (2015)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s