Değmeyin Keyfime!/ *The OA (TV Series 2016–2019)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Gitmeni İstiyorum, Bunu Sana Söylemekten Korkuyor Olsam da!”

Ghostly Kisses söylüyor “The City Holds My Heartneden hala bırakıp gidemediğimi sorma bana; evimde gibi hissettiğim yer burası, kalbimin her zaman ait olduğu yer burası… Dün seçtiğim şarkı da bu evet, ancak bu sefer yağmur damlaları eşlik ediyor müziğe ve görseli ile… Bu müzikten çıkamadığım doğrudur! Keyfimce…

“Rüzgâr alıp götürmüyor, savurmuyor, boyuna izi kalıyor yaşadıklarımızın.”

Selim İleri – Yaşadınız Öldünüz Bir Anlamı Olmalı Bunun

Yağmurun yıkadığı doğa gibi değildi pencerelerimiz, değen her damlanın izi kalıyordu. Doğal olmayan, suni bir çabaya ihtiyaç duyuyordu tekrar pırıl bir görüş sahibi olmak. Köpüklü bezimle siliyorum camı, sabah güneşli bir gün olursa bir de. Değmeyin keyfime!

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The OA (TV Series 2016–2019) : Amerikan yapımı, gizem fantezi bilim kurgu drama televizyon dizisidir. Yapım Aralık 2016 tarihinde Netflix ürünü olarak yayınlandı. Yaratıcıları Brit MarlingZal Batmanglij.  Sekizer bölüm, iki sezondan oluşan eser 2 galibiyet, 8 adaylık ödülü kazandı. Dizi 2 sezon ardından yapılan tüm protesto ve eylemleri sonuçsuz kalarak devam durumu kesinlik kazanıp noktalandı. Oyuncuları Brit Marling, Jason Isaacs, Scott Wilson.

Kaybolan bir kızın yıllar sonra ilginç bir şekilde bulunması, açıklanamayan bir çok ilginç sorulara cevap aranmasını gerektirir. Ancak genç kadın artık çok farklıdır, bu farkındalığı için bir grup insana ihtiyacı vardır. Sorular, cevaplarına kavuşacak mıdır?

 “Yüksek sesle söylediğimde her şey alt üst oluyor.”

The OA (TV Series 2016–2019)

Dizinin yapımcılarından biri olan Allison Wilke, dizinin ilk sezon çekimlerinin bitip yayın için beklediği 3 aylık dönemin başında meme kanserine yenilerek vefat etmiş ve yayınlanmasını görmek nasip olmadığından sezon, onun adına ithaf edilmiştir. Hadi gel, biz iki sezonu da onun anısına izleyelim.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Bir ninni söyle annem, uyusun acılarım. Dünya’nın kirli penceresi sesinle yıkansın…”

Seçil Oğuz

Annemin ninnileri koruyacak hepimizi…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s